🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікGameDev
8 січня 2025, 09:16
2025-01-08
19-річний вінничанин складає конкуренцію Navi та організовує благодійні кібертурніри з CS2 та Dota2. Скільки людей вже долучились
19-річний Данило Лисиця вивчає «Компʼютерну інженерію» на 4 курсі Вінницького фахового коледжу НУХТ. І паралельно з навчанням юнак організовує та проводить благодійні турніри з найпопулярніших кіберспортивних дисциплін Dota2 та CS2. Данило розповів dev.ua, що привело його у кіберспорт, чого вже вдалось досягти і чи буде він конкурувати з українською кіберспортивною організацією Natus Vincere.
Данило Лисиця захопився кіберспортом ще дитиною, коли вперше побачив, як це виглядає на серйозному рівні. Спочатку просто грав для задоволення, але з часом почав вивчати гру детальніше, слідкувати за професійними командами, аналізувати їхні матчі.
Проте цікавість до кіберспорту підштовхнули Данила до активних рухів. І він вирішив влаштувати турніри на рівні коледжу, які могли б зібрати таких же ентузіастів.
Про кібертурніри
Минулого року юнак організував 3 турніри по CS2. На кожному з яких було не менше 7–8 команд, участь взяли близько 60 учасників. На кожному турнірі були майже ті самі команди. А самі турніри проводили на платформі Faceit.
Крім того, ще 4 турніри Данило провів в коледжі з Dota 2, але без платформи — лобі створювали самостійно. У кожному з них стабільно брали участь 8 команд, а під час останнього було навіть 10. Тут учасників було трохи більше — близько 80, і команди часто змінювалися.
Благодійні турніри проходили у позанавчальний час в онлайн-форматі, тобто кожен учасник брав участь у грі безпосередньо з дому та використовував власний гаджет.
Сама участь була безоплатна, проте учасникам турніру пропонували робити благодійні внески — по 50 гривень із кожного учасника, також більші суми теж вітались. Відповідно, за кожен турнір вдавалось зібрати від 4500 грн до 5000 грн. З останнього турніру перерахували кошти на підтримку збору на автомобільну станцію РЕБ для зведеної стрілецької бригади Повітряних сил ЗСУ, де несе службу випускник коледжу. Інші зібрані кошти використовуються для придбання деталей для виготовлення дронів.
Про плани
Данило планує провести ще один турнір до кінця навчального року. «Сподіваюся, він також буде успішним», — говорить юнак.
Він розповів, що раніше мав думки, щоб долучитися до чогось схожого на Navi, але зараз більше думає про розвиток кіберспорту в Україні в іншому ключі. «Можливо, організовувати турніри або створити власний проєкт, який допоможе молодим гравцям розкрити свій потенціал», — додає Данило.
Крім того, він планує розвиватись у сфері програмування, графіки або IT-забезпечення, але поки що остаточно не вирішив з напрямком. Також розглядає напрямок кіберспорту, адже ця сфера його цікавить і має великий потенціал для розвитку. «Зараз здобуваю основні знання та пробую себе в різних напрямках, щоб краще зрозуміти, який саме шлях обрати після закінчення коледжу», — розповідає юнак.
Cancel russia? Як пов'язані кіберспорт і війна рф проти України та чи зможуть команди замінити російських гравців
Війна вбиває кіберспортивну індустрію, чи навпаки — затишшя перед розквітом і вже без участі гравців із сусідньої країни-агресора? Це питання поставили собі журналісти BBC Україна. Вони поговорили з трьома учасниками кіберспортивних змагань. Публікуємо найцікавіше зі статті.