20 книг, які Ілон Маск, Джефф Безос та Білл Гейтс рекомендують прочитати кожному інноватору та підприємцю
Багато керівників кажуть, що винесли з книг цінні уроки про бізнес. Ілон Маск, Джефф Безос та Білл Гейтс — не виняток.
Багато керівників кажуть, що винесли з книг цінні уроки про бізнес. Ілон Маск, Джефф Безос та Білл Гейтс — не виняток.
Генеральний директор Tesla Ілон Маск, співзасновник Amazon Джефф Безос і співзасновник Microsoft Білл Гейтс, кажуть, що найважливіші уроки у своєму житті вони винесли з книг. Протягом багатьох років вони рекомендували незліченну кількість книг, які, на їхню думку, зміцнили їхню ділову хватку та сформували їхній світогляд.
Ось 20 книг, рекомендованих Маском, Безосом і Гейтсом, які варто додати до вашого списку для читання:
Деякі з улюблених книг Безоса відіграли важливу роль у створенні таких продуктів і послуг, як Kindle та Amazon Web Services.
Ця книга про інновації пояснює, як компанії можуть стати підривниками. Це одна з трьох книг, які Безос змусив прочитати своїх топ-менеджерів одного літа, щоб намітити траєкторію розвитку Amazon.
Також до цього списку потрапила книга «Мета», в якій Еліяху М. Голдратт та Джефф Кокс розглядають теорію обмежень з точки зору менеджменту.
«Ефективний керівник» описує звички успішних керівників, такі як тайм-менеджмент та ефективне прийняття рішень.
Ця книга ґрунтується на шестирічних дослідженнях Вищої школи бізнесу Стенфордського університету, які вивчають, що відрізняє виняткові компанії від їхніх конкурентів. Безос сказав, що це його «улюблена бізнес-книга».
Цей роман Кадзуо Ішіґуро розповідає про англійського дворецького у воєнній Англії, який під час відпустки починає сумніватися у своїй довічній вірності роботодавцю.
Безос сказав про книгу: «До того, як прочитати її, я не думав, що ідеальний роман можливий».
Ця книга дає поради щодо підвищення ефективності на основі конкретних прикладів ощадливих компаній у різних галузях.
Генеральний директор Tesla рекомендував кілька книг про штучний інтелект, науково-фантастичні романи та біографії протягом багатьох років.
Одна з останніх книг, присвячена лонгтермізму, який автор визначає як «погляд, що позитивний вплив на довгострокове майбутнє є ключовим моральним пріоритетом нашого часу». Маск каже, що книга «дуже близька» до його філософії.
Маск також порекомендував кілька книг про штучний інтелект, зокрема цю, в якій розглядаються питання про майбутнє розумного життя у світі, де машини можуть стати розумнішими за людей.
Щодо теми штучного інтелекту, Маск сказав у твіті 2014 року, що ця книга, в якій розглядаються його ризики та потенціал, також «варта прочитання».
У цій книзі професор Массачусетського технологічного інституту Макс Тегмарк пише про те, як зробити так, щоб штучний інтелект і технологічний прогрес залишалися корисними для людського життя в майбутньому.
У цій книзі Пітер Тіль ділиться уроками, які він засвоїв під час заснування таких компаній, як PayPal та Palantir.
Ілон Маск сказав про книгу казав: «Тіл створив кілька проривних компаній, і „Від нуля до одного“ показує, як це зробити».
У списку літератури Маска не обійшлося без біографій, зокрема цієї книги Волтера Айзекона про Альберта Ейнштейна, а також біографії Бенджаміна Франкліна, написаної Айзеконом. Нещодавно Айзексон опублікував біографію самого Маска.
Співзасновник Microsoft зазвичай публікує два списки своїх книжкових рекомендацій щороку — влітку та наприкінці року.
У своєму літньому списку літератури на 2022 рік Гейтс виділив цю роботу Вацлава Сміла, яка досліджує фундаментальні сили, що лежать в основі сучасного світу, включаючи такі питання, як виробництво енергії та глобалізація.
«Якщо ви хочете отримати коротку, але ґрунтовну освіту в галузі числового мислення щодо багатьох фундаментальних сил, які формують людське життя, то це саме та книга, яку варто прочитати», — сказав Гейтс про цю книгу.
Езра Кляйн стверджує, що американська політична система стала поляризованою навколо ідентичності до небезпечного ефекту в цій книзі, яка також увійшла до літнього списку читання Гейтса на 2022 рік, і яку він називає «захопливим поглядом на людську психологію».
Гейтс сказав, що це «найкраща бізнес-книга, яку я коли-небудь читав». У ній зібрано 12 статей, які спочатку з’явилися в The New Yorker, про моменти успіху та невдач таких компаній, як General Electric та Xerox.
Реклама
«Правдивість: Десять причин, чому ми помиляємося щодо світу — і чому все набагато краще, ніж ви думаєте»
«Правдивість: Десять причин, чому ми помиляємося щодо світу — і чому речі кращі, ніж ви думаєте», Ганс Рослінг
Amazon
У цій книзі досліджуються шаблони мислення та тенденції, які спотворюють сприйняття світу людьми. Гейтс назвав її «однією з найбільш пізнавальних книг, які я коли-небудь читав».
У цій книзі Девід Крістіан розповідає про історію нашого всесвіту, від Великого вибуху до масової глобалізації.
У цій книзі Елізабет Колберт розповідає про історію масових вимирань на Землі, включаючи шосте вимирання, про яке деякі вчені попереджають, що воно вже відбувається.
Ця книга Арчі Брауна досліджує політичне лідерство протягом 20-го століття.
У цій книзі Елізабет Колберт розповідає про історію масових вимирань на Землі, зокрема про шосте вимирання, яке, як попереджають деякі вчені, вже відбувається.
«Прийдешня хвиля» Мустафи Сулеймана досліджує можливості та ризики, пов’язані з науковими проривами, такими як штучний інтелект та редагування генів.