Наталя ХандусенкоНавколо IT
23 червня 2023, 09:53
2023-06-23
Топ-20 найбільших IT-аутсорсерів України. Спойлер — трійка лідерів залишається незмінною
Процес уповільненням темпів росту українського ІТ порівняно з попередніми роками продовжується. Теж зберігається тенденція щодо зменшення команд в Україні через те, що деякі спеціалісти релокувалися за кордон, інші — захищають державу.
Процес уповільненням темпів росту українського ІТ порівняно з попередніми роками продовжується. Теж зберігається тенденція щодо зменшення команд в Україні через те, що деякі спеціалісти релокувалися за кордон, інші — захищають державу.
В AIN.UA опитали 20 представників індустрії та проаналізували зміну у кількості співробітників. Отримані дані редакція порівняла з попереднім списком, що виходив в січні 2023 року. Тоді в рейтинг також увійшли 20 аутсорсерів.
Як зазначила AIN.UA, NIX Solutions відмовилася надавати дані для дослідження цього разу. Цифри також не надала Astound Commerce і Grid Dynamics. Для порівняння були взяли дані, зазначені в LinkedIn та на сайтах цих компаній.
Зображення в матеріалі: AIN.UA
Релокація співробітників та зниження економічної активності у світі — дві головні причини зменшення команд в Україні
В «ЕРАМ Україна», яка займає першу позицію рейтингу за результатами вже трьох досліджень, зазначили, що з другої половини 2022 року до викликів війни додалося й зниження активності глобальної економіки. Останнє, відповідно, призвело до більш стриманого розміщення ІТ-проєктів в Україні з боку іноземних замовників.
Одночасно, частина спеціалістів кожного з опитаних аутсорсерів виїхали за кордон, рятуючись від війни або її супроводжувальних факторів, як от блекаутів. Як наслідок, після 90-денного дозволеного офіційного терміну перебування в Європі деякі члени команд прийняли рішення про переведення до представництв компаній в тих країнах, які вони обрали для життя та кар’єри. Про таке розповіли, зокрема, в ЕРАМ, SoftServe, Luxoft, Ciklum, Intellias, DataArt та інших.
Також, як розповіли AIN.UA в SoftServe, сповільнення та більш консервативне інвестування клієнтів в нові проєкти на фоні загрози глобальної економічної рецесії позначаються на кількості відкритих вакансій.
В GlobalLogicUkraine причиною називають природний процес, коли спеціалісти завершують співпрацю з однією компанією та починають співпрацювати з іншою, а також певне скорочення проєктів в Україні.
Зображення в матеріалі: AIN.UA
Команда Ciklum запевнила, що продовжує активний найм у країнах, де є офіси компанії: наприклад, у Польщі, Іспанії та Болгарії. Такий підхід, згідно зі словами представників, дозволив перерозподілити наявний попит на ІТ-фахівців між різними делівері-центрами. В Infopulse Ukraine, в свою чергу, відбулися скорочення у деяких проєктах. Їх пов’язують з обмеженнями в бюджеті замовників або вимогами щодо безпеки.
У порівнянні з груднем 2022 року зменшилась кількість спеціалістів та спеціалісток і в українській Intellias.
Як і в минулому рейтингу, деякі компанії показали зростання за кількістю людей. В ZONE3000, що виросла на 6,4%, розповіли про планові й стабільні темпи зростання. Представники Avenga (колишньої CoreValue) — про збільшення команди через покупку аргентинської IncluIt і пропорційне залучення нових клієнтів та проєктів.
Не дивлячись на переважний спад тенденції збільшення українських команд, топ-20 компаній не зупинили найм нових спеціалістів. Найбільше вакансій, на момент виходу матеріалу, фіксували в GlobalLogic Ukraine — 163. Шукають, переважно, інженерів. У SoftServe в Україні відкриті 122 вакансії, які компанія планує заривати й з внутрішнього резерву в тому числі. Серед найпопулярніших напрямків — .NET, Business Analyst, Java, WebUI.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
«Не женіться за топчиком, який ви зможете придбати колись потім». Program Manager Luxoft не мислить свого життя без велопокатушок. Ось його поради бажаючим долучитися
«Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників різні хобі. Ми вже писали про айтішників-бігунів, плавців, художників, музикантів, танцівників, а також заводчиків собак.
Герой сьогоднішнього матеріалу ― Максим Мох, Program Manager, який захоплюється велоспортом і знає про нього майже все. dev.ua Максим розповів, як обирав своє захоплення та дав поради, як і де краще займатися велоспортом.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».