🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
2 січня 2025, 10:43
2025-01-02
Троє айтівців діляться порадами щодо співбесід, які допомогли їм отримати роботу в Google, Meta та Microsoft
Досвідчені айтівці розповіли, як вони готувалися до співбесід в Google, Meta та Microsoft. Наприклад, продакт-менеджер поділилася двома списками питань: один для керівників, інший для ейчарів.
Юнг-Ю Лін працював у Yahoo, Meta та PayPal, а до того як почав працювати в Google. Лін каже, що одна з його найкращих стратегій — це інсценування співбесід. Для цього він використовує платформи для побудови кар'єри, такі як IGotAnOffer, де люди розігрують рольові інтерв’ю з людьми, які працюють або претендують на роботу в тих же компаніях, пише Business Insider.
«Я запланував чотири різні інсценовані співбесіди з іншими кандидатами, які також намагалися влаштуватися на роботу в Google», — розповів Лін. За словами Ліна, це було корисно, оскільки він не лише отримав іншу думку щодо власних відповідей, але й навчився від свого партнера.
Підпишіться на новини компанії
За словами Ліна, для того, щоб мати змогу добре обговорити питання та поставити обґрунтовані запитання наприкінці співбесіди, він налаштовує сповіщення в Пошуку Google для компанії, в якій він проходить співбесіду.
«Перед співбесідою я переглядаю все, що відбулося за останній тиждень, і якщо є якісь значні або великі зміни, я запитую інтерв’юерів або рекрутерів, що це означає для компанії або для галузі, — каже він.
Це свідчить про те, що ви зацікавлені як у компанії, так і в тенденціях у галузі, додав Лін.
Сплануйте список питань
Сарра Бону приєдналася до команди Meta як продакт-менеджер на початку цього року. До цього вона працювала в Accenture, Microsoft та Snap. Сарра розповіла, що готує список питань, які ставить наприкінці співбесіди.
Для керівника:
Яка стратегія команди та компанії? Як цілі та ключові результати команди вписуються в загальну місію та стратегію компанії?
Що ви плануєте для команди на наступні шість місяців і наступні 12 місяців?
Що має вирізняти людину на посаді, яку ви наймаєте?
Для менеджерів з наймання:
Хто ті люди, з якими людина на цій посаді буде тісно співпрацювати?
Що означає успіх для цієї ролі?
Розкажіть про проєкт, над яким нещодавно працювала ваша команда, і який вплив він мав?
«Мені дуже подобається це питання, тому що воно допомагає мені оцінити обсяг роботи, який має команда», — сказала вона про останнє питання. «Це питання я ставлю фактично всім менеджерам із наймання».
Підготуйте портфоліо, яке б виділялося на фоні інших
Ентоні Мейс вісім років пропрацював у Google, перш ніж заснувати власну консалтингову компанію у 2022 році. Він вважає, що дуже важливо підготувати портфоліо, яке б виділялося на фоні інших.
За його словами, є великий приплив талантів з курсів кодування, де всім дають ідентичний шаблон проєкту. «Я бачу, що ви насправді не доклали зусиль, щоб зробити щось своє».
Він пропонує створити портфоліо проєктів із кодування на Github або інших платформах, які імітують те, що передбачає ця роль у реальному житті, і розповідати про них на співбесідах.
«Уявіть, що ви працюєте в реальній компанії з командою інших інженерів, — каже він. «Сьогодні я заохочую своїх клієнтів створювати портфоліо-проєкти в парі або з командою інших людей, а також думати про те, як ви працюєте в команді, тому що це те, що шукають менеджери з персоналу та рекрутери».
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.