💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаТаке життя
21 жовтня 2023, 10:40
2023-10-21
30% трафіку в Інтернеті – це боти, які крадуть дані та роблять іншу шкоду. З яких країн вони найчастіше походять
«Погані» боти створені для виконання різних шкідливих дій. Від отримання даних до просунутих різновидів, які поводяться майже як люди і намагаються уникнути виявлення.
30% трафіку в Інтернеті — це боти, які крадуть дані та роблять іншу шкідливі дії, повідомляє у дослідженні профільний портал Barracuda.
— США являються країною походження майже 72% «поганого» бот-трафіку. Також серед лідерів — Об'єднані Арабські Емірати (12%), Саудівська Аравія (6%), Катар (5%) та Індія (5%). США лідирує, оскільки 67% шкідливого бот-трафіку надходить з IP-адрес публічних хмарних дата-центрів.
— З січня по червень 2023-го року боти становили майже 50% Інтернет-трафіку, а «погані» боти — 30% трафіку. Це менше, ніж у 2021 році, коли боти-спамери складали 39% трафіку в мережі. Більшість шкідливого бот-трафіку надходить з двох великих публічних хмар: AWS та Azure, що зміщує географічні дані в бік Північної Америки.
— У 2020 році на ринок вийшла PlayStation 5. Її швидко замовляли в усьому світі, в тому числі перекупники. З кінця 2020 до середини 2022 року аналітики зафіксували значну кількість «поганого» трафіку від різного типу ботів електронної комерції. Люди використовували «поганих» ботів, щоб купити все, що було випущено обмеженим тиражем — кросівки, одяг, консолі тощо. Ця тенденція остаточно завершилася наприкінці 2022 року.
— Значна кількість поганого бот-трафіку (33%) надходить з домашніх IP-адрес. Багато в чому це пов’язано з тим, що творці ботів намагаються сховатися в домашньому трафіку, використовуючи чужі IP-адреси через проксі-сервери, щоб спробувати обійти IP-блокування. Зловмисники використовують цю тактику вже кілька років, особливо для різних бот-атак.
Нагадаємо, що «погані» боти створені для виконання різних шкідливих дій. Від отримання даних (такі боти легко блокуються) до просунутих різновидів, які поводяться майже як люди і намагаються уникнути виявлення. Ці боти можуть взламувати облікові записи, використовуватися під час DDoS-атак тощо.
Що робити, щоб ваші твіти не блокували кремлеботи. Інструкція
Соціальна мережа Twitter — один з головних майданчиків для поширення інформації про війну в Україні західній спільноті. Але де правда про війну, там відразу з’являються боти Кремля, які кидають страйки. Розповідаємо що робити, аби ваші твіти не блокували.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі