💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоСтартап
5 жовтня 2023, 15:48
2023-10-05
Майбутні онлайн-магазини будуть інтерактивними та в 3D. Цьому сприятимуть доступні ШІ-технології оцифрування предметів
Майбутнє онлайн-ритейлу може бути за інтерактивністю та 3D, вважає Нік Сен-П'єр, креативний директор, який тривалий час працював у VR-індустрії та вивчає ШІ-технології. Він вважає, що процес уже розпочався.
Про це Сен-П'єр написав у своєму X (Twitter). Перехід відбудеться коли «крихітні 8-мегабайтні файли» стануть ще меншими, і почнуть одразу транслюватися зі швидкістю 30 кадрів у секунду.
«[Вони будуть] повністю інтерактивні на мобільних і вебресурсах. Комерційне використання без будь-якого додаткового ліцензування. Інтернет швидко стає 3D та інтерактивним», — стверджує Нік Сен-П'єр.
Як доказ, він наводить стартап Luma AI — 3D компанію, яка використовує технології штучного інтелекту. Її продукт дозволяє використовувати звичайний смартфон для того, щоб оцифрувати предмет у реальному світі й зробити його 3D-копію.
Щоб оцифрувати предмет, його потрібно зняти з різних ракурсів і завантажити результат в Luma AI. ШІ використає ці дані для створення 3D-моделі об'єкта. Після того, як він створить 3D-модель, її можна конвертувати в різні моделі, такі як GLTF, OBJ або USDZ.
За замовчуванням створена 3D-модель є приватною, але якщо користувач хоче поділитися нею, він може зробити її загальнодоступною для спільноти Luma AI. 3D-модель також можна експортувати до будь-якого ігрового рушія.
“Є мрія - відсканувати “Азовсталь”: інтерв’ю з дизайнером, який створює 3D-музей війни
Тривимірний музей української війни, придатний для експонування в Метавсесвіті, вже створюється онлайн — фактично, кожна людина з будь-якої країни просто зараз може подивитися, як виглядають наслідки російського вторгнення в 3D. Робить його дизайнер Яро, він же — Yaro Pro, громадянин Словаччини, з 4 років живе в Києві, випускник Інституту журналістики, зараз увесь вільний час їздить зруйнованими містами та селами та сканує шматки історії, після чого створює моделі об’єктів і розміщує їх в мережі. Зараз моделі Яро — частина дослідження японського вченого, котрий раніше створив цифровий архів Хіросіми та битви за Окінаву. Історія — в інтерв’ю dev.ua.
Хочеш стати 3D-художником у геймдеві та створювати героїв, що підкорять серця гравців? 5 курсів, які допоможуть це втілити
Мрієте потрапити в геймдев, щоб оживляти героїв і малювати фантастичні об'ємні образи, які б захоплювали та дітей, і дорослих? Тоді вам у 3D. Але цьому доведеться повчитися. І dev.ua знає, де почати і як покращити скіли вмілим художникам.
«Скільки ще разів українцям пояснювати цим створінням, що це наша батьківщина»?! Добірка робіт діджитал-художників, в яких вони висвітлили війну в Україні
Як багато болю і страждань завдала всім війна. Та найгостріші переживання потребують виходу. І один з них — це творчість, де найболючіші удари війни знайшли свій відгук.
Ми зробили добірку атмосферних робіт цифрових художників, що ілюструють війну чи ту реальність, у якій ми всі зараз перебуваємо.
Якщо ви вважаєте, що є роботи, які варті окремої добірки, прошу надіслати інформацію про них до електронної пошти [email protected]
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі