Відділ новинТаке життя
24 квітня 2022, 12:21
2022-04-24
«Скільки ще разів українцям пояснювати цим створінням, що це наша батьківщина»?! Добірка робіт діджитал-художників, в яких вони висвітлили війну в Україні
Як багато болю і страждань завдала всім війна. Та найгостріші переживання потребують виходу. І один з них — це творчість, де найболючіші удари війни знайшли свій відгук.
Ми зробили добірку атмосферних робіт цифрових художників, що ілюструють війну чи ту реальність, у якій ми всі зараз перебуваємо.
Якщо ви вважаєте, що є роботи, які варті окремої добірки, прошу надіслати інформацію про них до електронної пошти [email protected]
Як багато болю і страждань завдала всім війна. Та найгостріші переживання потребують виходу. І один з них — це творчість, де найболючіші удари війни знайшли свій відгук.
Ми зробили добірку атмосферних робіт цифрових художників, що ілюструють війну чи ту реальність, у якій ми всі зараз перебуваємо.
Якщо ви вважаєте, що є роботи, які варті окремої добірки, прошу надіслати інформацію про них до електронної пошти [email protected]
Війна в Україні
Вона принесла горе, бентежить всіх.
Графічний дизайнер Маринка Алісен пише: «Бувають сусіди з перфоратором, бувають хороші, бувають дружні, бувають алкаші, бувають москалі. У нашої країни, на жаль, останнє».
Російські військові систематично гвалтували 25 жінок в підвалі одного з будинків в Бучі. І це не поодинокий випадок таких знущань.
2D-художниця Яна Венгерова залишила цей арт без коментарів, але біль, що в ньому проілюстрована, зрозуміла без слів.
арт Яна Венгерова
Знищення української «Мрії»
Найпотужніший у світі літак Ан-225 «Мрія» був знищений окупантами в перші дні війни.
Ілля Сибіряков, 3D Printing Specialist, пише: «Найбільший у світі літак виготовлений українцями приблизно у 2015 році. Знищений у 2022 році. Дуже сумна новина». Свій сум він втілив у наступному арті.
арт Ілля Сібіряков
«Точка У» в Краматорську
52 людини загинули в Краматорську від удару російської ракети «Точка У», на якій було написано «За дітей».
2D-художник Володимир Прох не зміг пройти осторонь.
арт Володимир Прох
«Росіяни написали на ракеті „За дітей“, і вона вбила дітей. Росіяни прийшли врятувати російськомовне населення України, але натомість стирають його з лиця землі», — ось, що пише художник.
Спалені коні Гостомеля
2D-художниця Яна Венгерова не змогла забути 32 коней, більшість з яких сгоріли у стайні в Гостомелі.
«Гей, російський солдате. Як так сталося, що це ти спалив цих коней, а до мене вони приходять уві сні?» — написала вона під цією ілюстрацією.
арт Яна Венгерова
Загроза ядерного удару
Погрози росії використати ядерну зброю тримають в напруженні не лише Україну, а і весь світ.
Ось арт, яким на це відреагував Володимир Прох.
Художник висловив своє відношення наступними словами: «Монстр, якого неможливо зупинити через ядерну загрозу. Будьте готові побачити у своїх містах і країнах, де б ви не жили».
арт Володимир Прох
Приют в Бородянці
335 собак загинули в приюті Бородянки, залишені зачиненими у клітках без їжі та води. Вони перевтілились в арт 2D-художниці Яни Венгерової.
арт Яна Венгерова
«Гей, російський солдат. Чому ви чотири тижні слухали виття і стогін, а я відчуваю себе винною, що не змогла відкрити клітки?» — вигукує дівчина.
«Москва» потонула
Російський ракетний крейсер «Москва», що здійснював ракетні удари по Україні, затонув після тривалої пожежі на борту у водах Чорного моря.
2D-художник Владіслав Шапрон пише: «Так сталось що от сьогодні зранку зрозумів іронічну штуку, 6-го я намалював цю ілюстрацію на тему „рашистського пекла“, а 14-го та бляшанка „московія“ потонула… Все буде Україна, ми переможемо!»
Ось його арт.
арт Владіслав Шапрон
Радо Явор з Creative Assembly теж не зміг залишитись осторонь. «Знищення крейсера, справді історичний момент. Я намагався намалювати це, спираючись на всю інформацію, яку можу отримати за ці дні. Може, й не точно, але мені подобається. Слава Україні!» — говорить митець.
арт Радо Явора
Російські окупанти
Фантазії художників на тему вигляду військових рф втілюються у наступних роботах.
Ось як бачить «другу армію у світі» Sadan Vague (Василь Паляниця) у вигляді 3D-моделі.
Яніс Саволайнен крім арту висловив те, що відгукується у більшості українців: «Скільки ще разів українцям пояснювати цим створінням, що це наша батьківщина. І їх тут не вітають. І ніколи не будуть».
арт Яніс Саволайнен
Янголи війни
Це волонтери, благодійники, захисники та всі ті, хто допомагає пришвидшити перемогу. Вони ж надихають діджитал-митців на творчість.
Арт-директорка та українська художниця Беата Куркуль малює учасників війни на сході України з 2015 року. Її янголи виглядають так.
арт Беата Куркуль
На наступній ілюстрації реальний прикордонник, який зараз воює на сході України. Беата малювала арт разом з його жінкою, щоб таким чином підтримати.
арт Беата Куркуль
Як бачать війну іноземці
Війна в Україні — біль не лише місцевих мешканців. Художник і дизайнер, орієнтований на 3D Отто Оінаанпаа (Ohto Oinaanpää) з Фінляндії присвятив свою останню роботу подіям в Україні.
арт Отто Оінаанпаа
«Харківські чорноземні співи (2022) — Пару десятиліть щоденного вживання харківського блек-металу та останні бурхливі події в регіоні та по всій Україні надихнули мене на створення цього монастиря», — пише він.
«Кров з ваших рук і бруд з ваших душ ніколи не змиється» Добірка робіт діджитал-художників, в яких вони висвітлили війну в Україні
Скільки дітей страждають на цій війні. Жінки, які бачили і відчували найстрашніше. Як багато страждань завдала всім війна. Діджитал та концепт-художники висловили через свою творчість найболючіші удари війни.
Ми зробили чергову добірку атмосферних робіт цифрових художників, що ілюструють війну чи ту реальність, у якій ми всі зараз перебуваємо.
Якщо ви вважаєте, що є роботи, які варті окремої добірки, прошу надіслати інформацію про них до електронної пошти [email protected]
Медсестра переїхала до Києва з Литви, і тепер малює комп'ютерні ігри топової gamedev студії. Як їй живеться в Україні
Беата Куркуль переїхала до Києва з литовського Вільнюса і змінила професію медсестри на художника. Тепер вона артдиректорка в GrandMA Studios, розробнику ігор в жанрі Hidden Object Puzzle Adventure. Художниця розповіла dev.ua, що сталося, і як уродженці Литви живеться в українській столиці.
Харківський 3D-аніматор малював «Гру престолів», «Загін самогубців» і «Фантастичних звірів». Розповідаємо його історію
DOU опублікував інтерв’ю з українцем, який створив світові шедеври кінематографа, — Климом Протасовим. Найближча мета, яку він ставить перед собою, — авторський проєкт, де можна реалізуватися як художнику, а не бути «руками режисера».
dev.ua розповідає найцікавіше з інтерв’ю.