Наталя ХандусенкоНавколо IT
25 липня 2023, 15:40
2023-07-25
У школах України тестують пілотний проєкт із навчанням за допомогою VR та AR
У грудні 2022 року стартував пілотний проєкт застосування технологій віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей для шкільного навчання, у якому взяли участь учні 7–11 класів Тернополя, Луцька, Хмельницького та Кам’янця-Подільського.
У грудні 2022 року стартував пілотний проєкт застосування технологій віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей для шкільного навчання, у якому взяли участь учні 7–11 класів Тернополя, Луцька, Хмельницького та Кам’янця-Подільського.
У межах пілотного проєкту учні вивчали фізику: проводили лабораторні роботи за допомогою шоломів віртуальної реальності й спеціального програмного забезпечення, яке «оживляє» підручник. Навчання проходило у приміщеннях освітніх хабів, куди класи приходили зі своїми вчителями за графіком.
Джерело: МОН України
Джерело: МОН України
Навчальні матеріали розміщені на спеціальній платформі, де вже є 200 інтерактивних тривимірних лабораторних і практичних робіт із фізики за програмою Міністерства освіти та науки України. Нові матеріали з’являтимуться на платформі поступово, щоб покрити всі предмети й теми, які вивчають у школі.
Джерело: МОН України
Новий формат навчання надає реальне уявлення про предмети, матерії, явища та закони. Під час занять учні занурювались у віртуальний світ планет сонячної системи, виконували експерименти, використовуючи закон Ньютона, проводили корисні досліди за навчальною програмою.
Школи «Армії дронів». 18 закладів, де в Україні навчають операторів для БПЛА
Оператори «Армії дронів» активно знищують гармати ворога, а також танки та броньовану техніку. Як зазначив голова Мінціфри Михайло Федоров, за тиждень кількість уражень досігла рекордних показників: 56 гармат, 41 танк та 34 броньовані одиниці.
Для підготовки операторів дронів в Україні організовують школи. До попереднього переліку у 17 закладів, які ми зібрали раніше, додаємо ще один — Тактичний центр «Стелс».
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».
Якою буде нова інформатика в школах із вересня. У нас є інсайд
На початку навчального року 2022 в 50 українських школах запустять пілот: інформатика по-новому. А з вересня 2023 року новий курс повинен запрацювати у всіх українських школах.