Український айтівець дав 5 порад, які збільшують шанси на успішне проходження кодинг-співбесіди
Провідний розробник користувацьких інтерфейсів Сергій Бабіч розповів про 5 порад для кодинг-співбесід, які допоможуть кандидату почуватися впевненіше.
Провідний розробник користувацьких інтерфейсів Сергій Бабіч розповів про 5 порад для кодинг-співбесід, які допоможуть кандидату почуватися впевненіше.
«Очевидні й прописні істини, які, тим не менш, доводиться повторювати раз за разом. Усі ми, хай хоч разочок, та й проходили кодинг-співбесіду, під час якої ми усі вклякали, як опосуми, і не могли справитися навіть з найпростішою задачкою», — відзначив Бабіч у своєму LinkedIn.
За його словами, поради перевірені, бо взяті з власного досвіду, і є спостереженням «з обох сторін барикади».
Зрозуміти задачу й не кидатися відразу до виконання. Навіть якщо часу на задачу не так багато, варто приділити пару хвилину уточненню вимог. Це дозволить краще зрозуміти, що вимагається, і проявити себе з кращої сторони. «Ніхто не хоче переробляти за гарячими головами», — пояснює Сергій Бабіч.
Думати вголос. Кодинг-співбесіда покликана в першу чергу дати розуміння, як кандидат підходить до розв’язання практичних задач.
«Коли ж ти мовчки, у супроводі лише власного сопіння, щось там княпаєш по клавіатурі, важко зрозуміти що відбувається у твоїй голові», — вказує айтівець. За його словами, варто говорити навіть відверті дурості. Якщо інтерв’юєр чує хід думок, він може зробити якісь підказки.
Не поспішати — чим швидше кандидат намагатиметься написати код, тим «відвертішу неробочу маячню» він може накодити.
«Краще зробити небагато, але нормально. А іноді краще навіть не написати коду взагалі, але при цьому нормально розпитати вимоги, розділити задачі, обговорити підходи», — вважає Сергій Бабіч. Він додав, що така співбесіда дуже часто покликана виявити «якість клепки», а не просто змусити писати код «як в акваріумі».
Робити просто чи навіть «наївно». «Краще зробити просте як двері, проте робоче рішення, аніж наворотити усі знайомі тобі патерни, які не будуть працювати. Ні, якщо ти на 100% маєш впевненість, що воно буде працювати, то прошу дуже. Але якщо маєш хоч найменший сумнів — краще зроби просто», — закликає Software Architect. Він уточнив, що кандидат має ще й пояснити своє рішення, а просте рішення пояснювати простіше.
Мати впевненість в собі. За словами Бабіча, у більшості випадків кандидата чекатиме тривіальна задача, а не «модуль керування космічною ракетою. Тому варто впевнено думати й говорити, а також впевнено казати «я не знаю». «Впевненість — це теж критерій оцінювання», — пояснює айтівець.
Раніше Сергій Бабіч поділився в мережі подією, через яку два дні поспіль він був пригнічений та засмучений — в розробника втекла кицька, і він переймався через неї, а також через те, як на цю новину відреагують його діти. В коментарях до його допису айтівці поділилися своїми історіями про домашніх улюбленців.