💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
18 грудня 2023, 14:00
2023-12-18
71% розробників в Україні демотивовані низькою зарплатою. Дослідження Netpeak Group
IT-рекрутингова агенція Netpeak Talent (частина групи IT-компаній Netpeak Group) опублікувала дослідження портрета сучасного українського розробника, яке проводили в листопаді 2023 року.
Рекрутери вирішили розібратися, скільки розробники заробляють, що найбільше їх мотивує (або навпаки), як вони навчаються та проводять вільний час. Результати дослідження опубліковані на каналі Netpeak Group Space.
Дослідження охопило 136 розробників, із яких переважна більшість — чоловіки (88%), жінки склали 12%. Водночас 80% респондентів молодші 35 років.
Фінансова винагорода
Градація винагороди прямо залежить від рівня фаховості працівника, так медіана зарплати спеціалістів Junior-рівня (Junior, Strong Junior/Junior+, Pre-Middle) становить $1200 (за даними 38 відповідей респондентів), Middle (Middle, Strong Middle) — $2700 (68), Senior — $4000 (26).
Фактори мотивації та демотивації
Найбільше розробників мотивує рівень зарплатні (87%) та професійне зростання (71%). Також серед 5 найбільш мотиваційних чинників для них: гнучкий графік (49%), ефективне керівництво (41%) та свобода в ухваленні рішень (38%).
Водночас ключовими демотиваційними чинниками стали низька зарплатня (71%), брак кар'єрного росту (56%) та некомпетентне управління компанією (46%). Також серед 5 найбільш демотиваційних чинників: брак балансу між роботою й особистим життям (40%) та брак гнучкого графіка роботи (36%).
Професійний розвиток
Цікаво, що 71 (52%) розробник віддає перевагу самоосвіті, не проходили жодних курсів і навчаються самостійно. З платних ресурсів 12 (9%) опитаних вказали курси Udemy, також 9 (7%) розробників згадали такі платформи, як GoIT, ITStep Academy та Hillel.
Життя за межами коду
У вільний від роботи час розробники віддають перевагу тренуванням у спортзалі, перегляду фільмів і серіалів, відпочинку із сім’єю, відеоіграм і прогулянкам на свіжому повітрі. Більшість респондентів відповіли, що віддають перевагу розважальному (70%), інформаційному (70%) та професійному контенту (68%).
Дивись, айтішник! Найкращі 10 фільмів і серіалів із помітною участю IT-персонажів
Усі ми звикли до образу айтішника як людини, яка сидить за комп’ютером і щось там кодить. Але IT-спеціалісти можуть бути злими геніями, сексуальними негідниками, просто смішними або ж навіть «обраними». Принаймні так відбувається в кіно і серіалах. Ось наша підбірка кінотворів, в яких айтішник далеко не останній персонаж. P. S. Стіва Джобса в ній не буде, тому що численні екранізації й так постійно нам нагадують про нього.
«Менеджер з безпеки – колишній СБУ-ик – постійно всіх підслуховував». Айтішники розповіли про контроль з боку роботодавців
Використання тайм-трекерів, звіти, часті зідзвони, мікроменеджмент і вимоги бути на зв’язку 24/7. Розповідаємо головне з матеріалу DOU про нагляд за IT-спеціалістами.