🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаІсторії
6 грудня 2024, 14:23
2024-12-06
«Роботодавці шукають принца на білому коні, а робітники — ідеальне місце, де платять мільйони й не треба нічого робити». Історія ветерана, який вивчив Frontend і зміг знайти роботу лише за 9 днів
Ексстрілець кулеметного розрахунку, ветеран, а нині — Frontend-розробник Денис Шеремета розповів, як, реабілітувавшись після поранення, йому вдалося знайти роботу в новій галузі всього за 9 днів.
«23 лютого 2022 року я відсвяткував свій 32-й день народження. Наступного дня, з початком повномасштабного вторгнення, заспокоїв і підготував сім’ю, а 25 лютого зранку добровільно прийшов до військкомату, полишивши професію викладача інформатики та музики в місцевому ліцеї. Так почався мій шлях військового, який я зараз продовжую як ветеран», — пише Денис у колонці на УП.Життя.
Перший місяць служби чоловіка проходив у рідному місті Сокиряни, Чернівецької області, у складі роти охорони. Потім Дениса відібрали до новоствореного 37-го окремого стрілецького батальйону, і він опинився на прикордонні Сумської області.
«Серед речей, які я взяв з собою на службу, була сопілка. Оскільки я з дитинства захоплювався музикою і навіть мав власний колектив до початку 2022 року, то старався за можливості підіймати собі та побратимам настрій. На Сумщині навіть якось зміг роздобути саксофон у місцевих», — розповідає айтівець.
На початку 2023 року підрозділ Дениса перекинули на Бахмутський напрямок. Там у складі кулеметного розрахунку він працював на Browning M2.
У боях за трасу Бахмут — Слов’янськ, біля населеного пункту Красна Гора, чоловік отримав осколкове поранення та контузію. Під час лікування звільнився зі служби за сімейними обставинами.
Похід в IT
Після поранення, складного періоду реабілітації, Денис зацікавився Frontend-розробкою. «Напевно, перечитав всі можливі відкриті джерела — це дуже допомогло знайти фокус і новий сенс. У мене не було казкових уявлень про те, що я миттєво „увійду в айті“. Я спілкувався зі знайомими, які вже багато років займалися розробкою, розумів ринок і вимоги, тому сформував адекватні очікування — це буде складно й довго», — розповідає Денис.
Що глибше чоловік занурювався в розробку, то більше розумів, що самостійно не зможе опанувати все необхідне бодай для першої роботи.
«Тоді я почав аналізувати можливості, де можна навчатися системно, і натрапив на навчання повного дня від Mate academy. Коли дізнався про їхню безплатну програму для ветеранів війни, то всі пазли зійшлися», — зазначає чоловік.
Пошук роботи
Денис описує ситуацію на ринку праці наступним чином: «Роботодавці шукають принца на білому коні, а робітники — ідеальне місце, де платять мільйони й не треба нічого робити». Тому він готувався до затяжного процесу пошуку роботи, але зрештою це зайняло всього 9 днів. Він вважає це везінням.
«У мене не було особливих критеріїв щодо вибору компанії. Вже потрапивши до свого теперішнього колективу, зрозумів, що на першому місці має бути атмосфера в команді. На щастя, мені дуже пощастило з колегами», — ділиться Денис.
Зараз чоловік займається Frontend-розробкою і допомагаю клієнтам реалізувати вигляд фінального продукту.
Денис зізнається, що під час пошуку роботи я не афішував свій військовий досвід. «Коли ж теперішні колеги дізналися, сказали, що пишаються, що я в їхній команді. Не можу говорити про всіх, але ветерани у важких обставинах здобули дуже корисні навички — стійкість, адаптивність, лідерство, злагоджена робота в команді. Такі спеціалісти точно зроблять колектив сильнішим, їх просто треба довчити», — вважає він.
«Я не шукав роботу, мене звабили. Team Lead мене змусили стати». Історія Senior AQA, який увійшов в IT у 39 років, і вже 10 років про це не жалкує
Діма Наумов — Senior AQA в Capgemini Engineering. 10 років він працює тестувальником, і готовий ламати всі можливі стереотипи про вхід в IT. Діма став айтішником у 39 років, залишивши успішну кар'єру в фінансовому світі та продажах.
Свою історію чоловік розповів dev.ua.
«Треба вірити в себе та йти (чи хоча би лежати) в бік своєї мети». Історія бухгалтерки, яка стала розробницею та виросла до Team Lead і ментора
Немає більш слушного часу для змін, аніж сьогодні. Шлях до професії мрії може бути ретельно спланованим зі шкільної парти або тернистим і сповненим пригод. Своїм досвідом переходу з позиції бухгалтера в ІТ-компанії до frontend-розробниці на проєкті в ній же ділиться Наталія Сингаєвська, Frontend Engineer у Levi9. Вона знайшла своє призначення та за чотири роки зросла зі стажистки до Team Lead на проєкті в Лондоні.
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.
Від перекладача у шлюбній агенції та біч-боя до strong junior джавіста. Історія айтішника, який пройшов 12 співбесід і зміг увійти в IT під час війни
Практикувати англійську в шлюбній агенції та бігати гарячим піском як біч-бой довелося 22-річному студенту Одеської політехніки перед тим, як здійснити свою мрію й отримати роботу в IT. Історія Миколи Воронова чергового разу доводить, що досягти бажаного можливо навіть у найскладніші часи. Попри війну та невизначеність, йому вдалося отримати довгоочікувану роботу. І от він уже п’ять місяців як айтівець. Щоправда, за словами хлопця, він не отримував відмов і самостійно обирав свого роботодавця, здолавши 12 співбесід. Розповідаємо історію Миколи.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі