🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоGameDev
21 лютого 2025, 15:09
2025-02-21
Blast Zero анонсувала нову гру Samurai Pizza Cats. В епоху NES вона була відома в Україні під назвою Ninja Cat
Голандська студія Blast Zero представила гру Samurai Pizza Cats: Blast From the Past до 35-річчя популярного аніме з 90-х Kyatto Ninden Teyandee (Samurai Pizza Cats в англійській версії). Перша гра за цим аніме виходила ще в 1991 році ексклюзивно для Японії, але решта гравців у світі ознайомились з нею завдяки фанатському ROM, який отримав назву Ninja Cat.
Голандська студія Blast Zero представила гру Samurai Pizza Cats: Blast From the Past до 35-річчя популярного аніме з 90-х Kyatto Ninden Teyandee (Samurai Pizza Cats в англійській версії). Перша гра за цим аніме виходила ще в 1991 році ексклюзивно для Японії, але решта гравців у світі ознайомились з нею завдяки фанатському ROM, який отримав назву Ninja Cat.
Kyatto Ninden Teyandee — це науково-фантастичне, екшн-комедійне анімаційне шоу, дія якого відбувається в Едорополісі, місті, населеному антропоморфними роботизованими тваринами. Серіал здобув міжнародне визнання на початку 1990-х років, коли був локалізований під назвою Samurai Pizza Cats і транслювався по всьому світу/
Samurai Pizza Cats: Blast From the Past описується як 2D екшн-RPG з графікою в стилі оригінального аніме. В ній гравці зможуть перемикатися між різними персонажами «Самурайських Піца-Кішок» і використовувати їх унікальні здібності у бою та для вирішення головоломок.
«Підвищуйте рівень і кастомізуйте — досліджуйте пригодницький світ Маленького Токіо, де ви будете битися з лютими ворогами, щоб підвищити рівень своїх персонажів і отримати спеціальні карти, які можна використовувати для розширення своїх бойових можливостей», — йдеться в описі гри.
У 1991 році компанія Tecmo (тепер відома як Koei Tecmo) опублікувала відеогру за мотивами аніме Samurai Pizza Cats для сімейного комп’ютера. Офіційно вона була випущена лише в Японії, але за її межами поширювалася під назвою Ninja Cat.
Хоча гра ніколи не була офіційно випущена на Заході, англійський фан-переклад (з іменами персонажів та місцями, адаптованими до імен та місць з дубляжу Samurai Pizza Cats) був доступний через ROM-патч, зроблений фанатами. Українські гравці могли зіграти в Ninja Cat на неофіційних картриджах для 8-бітних приставок на кшталт Dendy та Subor.
В оригінальній Ninja Cat гравці також брали на себе роль трьох головних «Самурайських Піца-Кішок», на яких можна перемикнутися в будь-який момент і які мають особливі здібності для проходження гри. У грі присутні більшість персонажів аніме, а також додатковий лиходій, який з’являється пізніше в грі.
Samurai Pizza Cats: Blast From the Past розробляється для «всіх основних платформ», включно з PC. Гра знаходиться на ранніх стадіях розробки, але її вже можна додати в список бажаного в Steam. Реліз запланований на 2026 рік.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.