🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
9 квітня 2025, 18:52
2025-04-09
Amazon скасовує замовлення на товари, вироблені в Китаї та інших країнах Азії — Bloomberg
Компанія Amazon намагається адаптуватися до тарифів, які запровадив президент США Дональд Трамп, і через це змушена скасовувати замовлення на товари, зроблені в Китаї.
Компанія Amazon намагається адаптуватися до тарифів, які запровадив президент США Дональд Трамп, і через це змушена скасовувати замовлення на товари, зроблені в Китаї.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела, що знайомі з цим питанням.
Ідеться про замовлення на пляжні шезлонги, скутери, кондиціонери та чимало інших товари від багатьох постачальників Amazon. Вони були скасовані без попередження після того, як 2 квітня Трамп оголосив, що планує ввести мита на понад 180 країн і територій, включно з Китаєм, В'єтнамом і Таїландом. Час скасування замовлень змусив продавців запідозрити, що це була відповідь на тарифи.
Наразі незрозуміло, наскільки поширені ці скасування і скільки типів товарів вони зачіпають.
Один продавець, який продає пляжні шезлонги китайського виробництва на Amazon вже понад десять років, отримав минулого тижня електронного листа від компанії, у якому йшлося про те, що вона скасовує деякі замовлення на купівлю, які він розмістив «помилково», і проінструктував продавця не відправляти їх. Водночас в Amazon не згадувалися тарифи Трампа.
Продавець сказав, що гуртове замовлення на $500 000 було скасоване після того, як стільці вже були виготовлені, і ця людина змушена була заплатити фабриці й знайти інших покупців. Продавець, який говорив на умовах анонімності, побоюючись реакції з боку Amazon, заявив, що компанія ніколи не скасовувала жодного зі своїх замовлень у такий спосіб.
Про схожі випадки повідомляють й інші продавці.
«Amazon дійсно тримає всі козирі. Єдиний реальний вихід для продавців — це або продавати ці запаси в інших країнах із меншою націнкою, або намагатися працювати з іншими ритейлерами», — прокоментував ситуацію засновник і генеральний директор компанії pdPlus.
Зазначається, що Amazon скасував «замовлення на прямий імпорт» — процес, у якому Amazon купує товар гуртом у країні, де він вироблений, і відправляє продукцію на свої склади в США. Amazon виступає рекордним імпортером для цих замовлень, що означає, що він сплачує тарифи, коли товари прибувають до портів США.
Amazon роками імпортує товари в такий спосіб, щоби зменшити витрати, оскільки часто може використовувати гуртові тарифи на доставку, щоб імпортувати товари за нижчими цінами, ніж у продавців. Скасування цих замовлень покладає тарифні ризики на постачальників, якщо вони імпортують товари до США іншими способами.
Товари, які Amazon купує безпосередньо у продавців, становлять близько 40% товарів, що продаються на його вебсайті. Решту продажів компанії здійснюють незалежні продавці, які, по суті, орендують в Amazon торговий майданчик, сплачуючи компанії комісійні та збори за логістику й рекламу.
Раніше Трамп наклав на Китай 54% тариф, але згодом заявив, що готовий переглянути рішення, якщо йому запропонують щось «феноменальне». Китай міг отримати послаблення, у разі схвалення угоди про продаж частки TikTok в США.
Але натомість у Китаї заявили, що, починаючи з 10 квітня, запровадять додаткові мита в розмірі 34% на всі американські товари. Далі торгова війна лише набирала обертів — Білий дім заявив, що збільшить мито на імпорт товарів із Китаю на додаткові 50%, тепер підсумкова ставка становитиме 104%. Китай у відповідь запровадить тарифи у 84% на американські товари.
Нагадаємо, що тарифна війна, яку розв’язав Дональд Трамп, зачіпає близько 60 країн світу, включно з Україною, та навіть безлюдний острів із пінгвінами. Дісталося й країнам, де Apple виробляє та постачає компоненти для своїх iPhone, iPad і Mac, через що акції компанія вже впали на 7%.
Трамп також підписав указ, який закриває лазівку для постачання дешевих товарів із Китаю, який набуває чинності 2 травня. Раніше посилки вартістю до $800 користувалися «мінімальним» звільненням від додаткових мит, що дало змогу іноземним онлайн-ритейлерам, таким як Temu і Shein, продавати супердешеві товари американським споживачам.
Через тарифи Трампа деякі технологічні компанії можуть втратити весь свій чистий прибуток у 2025 році. Як торгівельна війна США впливає на техіндустрію
Amazon запускає шоу з записами «розумних» дзвінків Ring. Це той самий українский стартап, який продала Кіра Рудик і в якого були проблеми з витоком персональних даних
Розповідаємо про зв’язок американського техгіганта та української компанії.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Google, Amazon, Lyft і DoorDash компенсуватимуть працівникам витрати на аборт. Проте така пільга доступна не всім: що відбувається?
Технологічні компанії покриватимуть працівникам витрати на поїздки, пов’язані з абортами, пише Wired. Проте така компенсація буде доступна не для всіх працівників.
Зокрема, зазначається, що Google, Amazon та інші компанії допомагатимуть штатному персоналу шукати медичну допомогу за межами штату. Розповідаємо, що про це відомо.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі