🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікКриптобізнес
8 квітня 2025, 10:55
2025-04-08
За синусоїдою. Що відбувається з крипторинком на фоні заяв та митних тарифів Трампа і чого чекати криптоінвесторам
На фоні заяв президента США Дональда Трампа про введення митних тарифів для низки країн, ціна біткойна за пів доби впала майже на 9% і досягнула близько $75 000. І хоча аналітики вважають, що через тарифи Трампа деякі технологічні компанії можуть втратити весь свій чистий прибуток у 2025 році, трейдери висловлювали певні оптимістичні прогнози стосовно цін на криптовалюти.
dev.ua вирішив дізнатись у великих криптогравців, чого чекати крипторинку у найближчому майбутньому, як стосовно біткойна, так й інших валют. А також, від чого залежать зміни та які фактори можуть вплинути напряму, а що можна сказати про другорядні фактори. Ось, що стало відомо від Bitget, Binance та додали відповідь від Trustee Plus.
На фоні заяв президента США Дональда Трампа про введення митних тарифів для низки країн, ціна біткойна за пів доби впала майже на 9% і досягнула близько $75 000. І хоча аналітики вважають, що через тарифи Трампа деякі технологічні компанії можуть втратити весь свій чистий прибуток у 2025 році, трейдери висловлювали певні оптимістичні прогнози стосовно цін на криптовалюти.
dev.ua вирішив дізнатись у великих криптогравців, чого чекати крипторинку у найближчому майбутньому, як стосовно біткойна, так й інших валют. А також, від чого залежать зміни та які фактори можуть вплинути напряму, а що можна сказати про другорядні фактори. Ось, що стало відомо від Bitget, Binance та додали відповідь від Trustee Plus.
Крипторинки на межі: тарифні тертя, ризики ліквідації ETH та витрати майнерів формують перспективи BTC та ETH — Bitget
Райан Лі, головний аналітик Bitget Research
Біткойн та Ефіріум вступили у критичну фазу цінової консолідації на тлі загострення макроекономічної напруженості.
В цей час BTC торгується в діапазоні від $68 000 до $85 000, а ETH — від $1 300 до $2 000. Волатильність на ринку посилилася після заяв колишнього президента Трампа про «День визволення» та запровадження нових тарифів, що знову викликало побоювання щодо можливої глобальної торгової війни. Зміцнення долара США та зростання прибутковості казначейських облігацій США також сприяли зниженню Bitcoin до добового мінімуму близько $77 000, оскільки інвестори відреагували на посилення невизначеності на світових ринках.
Ефіріум, тим часом відчуває додатковий тиск, наближаючись до ключового рівня підтримки $1 550. Близько $480 млн перебуває під загрозою ліквідації, і пробою нижче за цю позначку може спровокувати посилення розпродажів, чому сприяє млявість мережної активності та низькі комісії за газ — обидва фактори вказують на зниження залученості користувачів. Запаси ETH на біржах також скоротилися, що говорить про схильність власників до обережності на тлі крихких настроїв на ринку.
З погляду структури, стабільність Біткойна поблизу позначки $70 000 може отримати непряму підтримку з боку економіки майнінгу. Поточна вартість видобутку одного BTC оцінюється в $60 000-$65 000 для операторів, які використовують просунуті ASIC-пристрої, що фактично створює ціновий поріг, здатний зміцнити стійкість ринку. Ця динаміка витрат майнерів разом із довгостроковою стратегією накопичення може бути буфером проти різких корекцій і опосередковано підтримати ще й Ефіріум.
Поки макроекономічні зустрічні вітри продовжують тиснути на ризикові активи, подальша динаміка ринку залежатиме від того, як інвестори інтерпретують зміни у політиці та ліквідності найближчими тижнями.
Ці тарифи — найагресивніші з 1930-х років, впливають на макроекономіку та крипторинки — Binance
Річард Тенг, СЕО Binance
Відродження торговельного протекціонізму спричиняє значну волатильність на глобальних ринках — і криптовалютний ринок не є винятком.
У короткостроковій перспективі така макроекономічна невизначеність зазвичай викликає реакцію уникнення ризику: інвестори знижують активність, очікуючи на прояснення ситуації з економічним зростанням, політикою та торгівлею.
Проте у довшій перспективі подібне середовище, навпаки, може пришвидшити інтерес до криптовалют як незалежного засобу збереження вартості. Багато довгострокових утримувачів і надалі розглядають біткоїн та інші цифрові активи як стійкі в періоди економічної турбулентності та змін у монетарній політиці.
Згідно з даними звіту, чутливість ринку до тарифної політики була чітко продемонстрована, коли кожне велике оголошення викликало різкі сплески волатильності. Протягом останніх місяців BTC кілька разів переживав різкі коливання цін, включаючи одне з найбільших падінь за один день після обвалу, викликаного COVID-2020. Коли наприкінці лютого Трамп здивував ринки планами запровадити тарифи на Канаду та ЄС, BTC ненадовго впав приблизно на 15% протягом наступних днів, що збіглося зі зростанням реалізованої волатильності. ETH пішов подібним шляхом, коли його 1-місячна волатильність перевищила 100%, порівняно з попередніми діапазонами близько 50%.
Ці рухи підкреслюють підвищену вразливість ринку до раптових змін у політиці. У цьому макросередовищі з високим ступенем невизначеності підвищена волатильність, ймовірно, зберігатиметься — як частина ширшої динаміки ризику, так і через те, що потенціал для подальшої ескалації торговельної війни зберігається. Ключовою умовою для стабілізації ринків буде ясність — або впевненість у тому, що більшість оголошень, пов’язаних із тарифами, і змін політики позаду. Ми бачили цю закономірність і раніше: коли ринки повністю поглинають нові тарифні плани та встановлюють ціни, волатильність має тенденцію до спаду.
У цей період 1-місячна реалізована волатильність BTC перевищила 70%, тоді як ETH перевищила 100%, відображаючи посилення ринкових коливань у місяці після тарифів. (Скрін Glassnode, Binance Research)
Оскільки криптовалютні ринки все частіше поводяться як ризиковані активи, тривала торгова війна може продовжувати обтяжувати потоки капіталу та скорочувати попит на цифрові активи в найближчій перспективі. Як наслідок, капітал, який міг увійти в криптовалюту, або залишається осторонь, або переміщується в сприймані безпечні гавані, як золото. Ці настрої були відображені в нещодавньому опитуванні менеджерів фондів, де лише 3% респондентів сказали, що вони б зробили ставку на біткойни в поточних умовах — різкий контраст із золотом, яке віддали перевагу 58%.
Найагресивніші тарифи з 1930-х років впливають як на макроекономіку, так і на криптовалютні ринки. У найближчій перспективі криптовалюта може залишатися нестабільною, коли настрої змінюватимуться у відповідь на поточні події торгової війни:
Якщо інфляція стає гарячою, а зростання сповільнюється, реакція ФРС буде ключовою: поворот до пом’якшення може підштовхнути крипто ралі через відновлення ліквідності, тоді як яструбина позиція може продовжувати тиск на ризикові активи. Прогрес або невдачі в переговорах щодо тарифів також впливатимуть на настрої інвесторів у будь-яку сторону.
Якщо макроумови стабілізуються, нові наративи закріпляться або криптовалюта відновить свою роль довгострокового хеджування — може відбутися відновлення зростання. До того часу ринки, швидше за все, залишатимуться прив’язаними до діапазону та реагуватимуть на заголовки макросів. Інвестори повинні уважно стежити за глобальними подіями, залишатися диверсифікованими та бути готовими отримати вигоду з будь-яких змін ринку, які може спричинити ця торгова війна.
Головна цінність криптовалюти полягає в її технології, а не вартості — Trustee Plus
Ксенія Житомирська, СТО Trustee Plus
Існує досить популярна думка, що фондовий та криптовалютний ринок мають мінімум взаємозв’язку. Майже ніколи ми не спостерігаємо падіння першого без наслідків для другого. Та помилково вважати, що за поточних умов криптовалюта ніяк не зможе відвоювати собі втрачені позиції.
Наприклад, на початку травня заплановане оновлення Ethereum, яке містить 11 ключових пропозицій для поліпшення його роботи, що цілком може повернути активу об’єми. Зазвичай після різкого падіння вартості ключові активи завжди відновлюються, але варто також розуміти, що навіть якщо це спрацює у випадку BTC і деяких альткоїнів, гарантій стабільного зростання всього ринку немає.
Головна цінність криптовалюти полягає в її технології, а не вартості. Один BTC це завжди один BTC, незалежно від того, коштує він $78 000 чи $100 000. Те саме стосується ETH. Тож за поточних умов замість роздумів про головні та другорядні чинники, радила б усім зосередитись на технологіях, а вартість «підтягнеться» згодом.
Через тарифи Трампа деякі технологічні компанії можуть втратити весь свій чистий прибуток у 2025 році. Як торгівельна війна США впливає на техіндустрію
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі