🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
10 грудня 2024, 17:05
2024-12-10
Американський волонтер розробив для ЗСУ дрон на оптоволокні та протестував свій прототип на полі бою в Україні
У березні колишній морський піхотинець США Трой Смотерс прочитав статтю Forbes про новий експериментальний російський безпілотник, який зв’язувався з оператором за допомогою оптоволоконного кабелю. Смотерс, який збирає кошти для України через свій сайт Drone Reaper, вирішив спробувати розробити свою версію. Через три місяці він взяв свій прототип і вирушив до України.
В Україні Смотерс зустрівся з представниками різних Defense компаній та організацій: від приватних до «Укроборонпром» та Brave1.
«Я показав їм, як вони можуть прикріпити невеликий додатковий комплект і перетворити свій БПЛА на волоконно-оптичний дрон за ціною менше як $200», — розповів волонтер в інтерв’ю для Forbes.
Смотерс дав усім охочим можливість випробувати прототип. Котушка та механізм додали ваги, але було достатньо для боєголовки. Трос не ламався і не заплутувався, а маневровості було більш ніж достатньо для атакуючих місій. І дрон міг вражати цілі на відстані кількох миль.
На початку жовтня, через чотири місяці після прибуття в Україну, Смотерс опинився на передовій з Міжнародним легіоном, щоб випробувати свою розробку на полі бою. Безпілотник спрацював так само бездоганно, як і під час демонстрацій. Абсолютно не піддаючись впливу перешкод, FPV передавав чіткий сигнал аж до моменту падіння.
З того часу було ще кілька підтверджених випадків знищення українських оптоволоконних FPV. Неофіційні повідомлення свідчать, що відсоток влучень становить близько 80-90%, що набагато більше, ніж у радіокерованих безпілотників, які часто втрачаються через глушіння.
Смотерс думав, що він знизив вартість своєї розробки настільки, наскільки це було можливо, але українці знизили її ще більше.
«Вони взяли оригінальний дизайн і спростили його, — сказав Смотерс.
Американець задоволений тим, чого він і його українські колеги вже досягли. Зараз він розробляє наступні свої ідеї для боротьби з безпілотниками.
«Було чудово, що оптоволоконні дрони почали працювати», — каже Смотерс. «І все це завдяки прочитанню тієї першої статті».
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)