💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоНаукпоп
23 серпня 2024, 17:50
2024-08-23
Учені створили навігаційну систему для дронів, що дає змогу їм орієнтуватися вночі завдяки Чумацькому Шляху
Дослідники з Університету Південної Австралії розробили датчик зі штучним інтелектом для дронів, який точно вимірює положення Чумацького Шляху. На це їх надихнув… жук-гнойовик.
Як повідомляє Interesting Engineering, вчені створили революційний ШІ-датчик для навігації в умовах низької освітленості. Він здатний точно вимірювати орієнтацію Чумацького Шляху, має потенційне застосування в дронах, роботах і навіть орбітальних супутниках.
Дослідження, проведене професором Яваном Чалом та його командою аспірантів, стало можливим завдяки надзвичайній здатності гнойового жука орієнтуватися вночі, використовуючи Чумацький Шлях як орієнтир. Жуки-гнойовики — єдині комахи, які здатні орієнтуватися вночі за цим скупченнями яскравих зірок.
«Комахи вирішують навігаційні проблеми протягом мільйонів років, в тому числі ті, з якими борються навіть найдосконаліші машини», — говорить професор Чал. Ця дивовижна поведінка була вперше помічена шведськими дослідниками у 2013 році.
«Нічні гнойові жуки інтенсивно рухають головою і тілом, коли котять кульки гною по полю, потребуючи фіксованої точки орієнтації в нічному небі, яка б допомагала їм рухатися по прямій лінії. Їхнім крихітним очам важко розрізняти окремі зірки, особливо під час руху», — сказав професор Чаль. Однак Чумацький Шлях, широка смуга світла в нічному небі, залишається для них добре видимим.
Щоб імітувати цю природну стратегію навігації, дослідницька група провела експерименти, в яких вони встановили камеру на даху автомобіля. Вони робили знімки Чумацького Шляху, коли автомобіль був нерухомим, і коли він рухався. Вони виявили, що Чумацький Шлях, на відміну від окремих зірок, майже не піддається впливу розмиття під час руху.
Це ключове відкриття привело до розробки системи комп’ютерного зору, яка може надійно вимірювати орієнтацію Чумацького Шляху, навіть в умовах низької освітленості та значного руху. Новий датчик може стати резервним методом навігації для супутників, забезпечуючи їхню стабільність і точне позиціювання. Він також може дозволити безпілотникам і роботам орієнтуватися в складних умовах, навіть за відсутності достатньої кількості світла.
«Наступним кроком я хочу встановити алгоритм на безпілотник і дозволити йому керувати літальним апаратом у польоті вночі», — зазначив провідний автор, аспірант Університету Юніса Ітінг Тао (Yiting Tao).
Нагадаємо, що минулого місяця виробник бойових FPV-дронів «Дикі Шершні» (Wild Hornets) показав найбільший український FPV Queen Hornets. Цей важкий бомбер створили на прохання командира батальйону К-2 Кирила Вереса.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)