🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
14 березня 2025, 16:35
2025-03-14
«Ми стопнули розгляд кандидатів через великий пул». Розробник розповів, як рекрутерка відмовила йому ще до того, як продивились його резюме. Чи дійсно ситуація на ринку праці така складна: дискутують айтівці
Frontend Developer Сергій Бєляков розповів, як шукає роботу у 2025 році, і чому це нині — завдання із зірочкою. Айтівці активно діляться думками з цього приводу.
Frontend Developer Сергій Бєляков розповів, як шукає роботу у 2025 році, і чому це нині — завдання із зірочкою. Айтівці активно діляться думками з цього приводу.
«Пошук роботи у 2025 — це зовсім інша реальність, навіть для досвідчених спеціалістів. Наприклад, декілька днів тому подався на вакансію фронтенд-спеціаліста на DOU. Мої скіли повністю відповідали вимогам, і вакансія була свіжа, як гарячий пиріжок. Після того, як рекрутерка зробила деякі уточнення, отримав відповідь, що „пул кандидатів уже занадто великий“. Тобто в цьому випадку, навіть із суперскілами — не було можливості пройти співбесіду», — розповів він.
Розробник доклав скриншот переписки з рекрутеркою. від якої отримав відповідь, що обробити його резюме немає можливості.
Сергій задається питаннями: така ситуація тальки у фронтенд-розробці чи в інших напрямах так само? Він готовий надалі прокачувати скіли та поступово знижувати очікувану зарплату.
Під дописом фахівця — десятки коментарів від учасників IT-спільноти.
«У мобільній розробці так само. Ну хіба що не пишуть, що надто великий пул, а просто стандартна відмазка або ігнор», — зазначає Android & KMP software enginee Олексій С. Він розповів, що за останні декілька місяців подався на купу вакансій по всій Європі. «70% випадків це повний ігнор. Була одна співбесіда. І декілька коротких з рекрутерами. Найбільший відсоток відповідей у Чехії. Але більшість не хоче працювати через ФОП. Хоча він ФОП словацький. Які ще є проблеми? Часто треба ходити до офісу. Як мінімум гібрид.Іноді якщо ремоут все одно треба бути у країні перебування. Про це прям пишуть. Далеко не всі хочуть працювати з ФОП, навіть якщо це ФОП із ЄС. Часто вимагається знання місцевої мови. Після цього залишається доволі невелика кількість вакансій. Звичайно, якщо, наприклад, жити в Німеччині у Берліні, і знати німецьку, то варіантів стає набагато більше. Крім того, наразі, можна бути біженцем з правом працювати. Раніше була потрібна спеціальна віза», — розповів Олексій.
Олег Фролов, Senior Frontend Developer, радить «йти на закордонний ринок, вчити ангуляр чи в’ю, якщо твій стек на реакті, вчити react native та намагатись йти ще у мобілку, або node js та йти у фулстек». «Йти у вузьконаправлений напрям типу крипта, та вчити бібліотеку web3. Або буде більш наполегливим, якщо бачите вакансію на DOU або Djinni — шукаєте цю компанію у LinkedIn? та стукаєтесь до усіх менеджерів та рекрутерів», — радить він. За словами Фролова, питання тільки в тому, як адаптуєшся на новому ринку, та які шляхи знаходиш, щоб виділятись серед конкурентів.
«Якщо прилітає вакансія, у вас є 5-10 хвилин. Не встигли — фініш. Раніше було 30-60 хвилин часу. Був особистий досвід, але минуло багато часу і стало ще гірше. Це по-перше», — зазначає Manual Quality Assurance Enginee Морріс-Всеслав Шостак.
По-друге, за його словами, вакансія Senior Manual QA — $1 000 зелених, і це від провідної компанії на ринку України. «Зрозуміло, що вони ще собі мають взяти половину від спеца, але це для сіна. Сьогодні бачив, (без імен компанії). Але медіана на DOU та Djinni тримається впевнено. Невідомо як довго? Йде постійно тенденція на зниження», — зауважив Шостак.
По-третє, зазначає айтівець, знайдеться покемон з досвідом 100 років, зі всіма знаннями, який погодиться. «Демпінг у всій красі й самовинищення собі подібних. Спочатку це було лише для QA, тепер плавно переходить до DEVів», — каже він.
По-четверте, гіпотези та теорії, висвітлені 3–4 місяці тому збуваються у звʼязку з 2 та 3 пунктами, переконаний тестувальник. «Отже, у висновку, якщо надалі це продовжиться, через якісь лічені роки, зарплати будуть на рівні 500–700 зелених для Senior QA та 1500–2000 для Senior DEV. Тому всім вдалих пошуків і менше зелених кружечків. Бо на лінці їх тепер дуже і дуже багато», — зазначив Шостак.
«Пошук роботи це теж робота. Хто перший, того і розглянуть. Давно вже таке», — пише Ярослав Піскунов, Front-end developer.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі