🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
11 березня 2025, 08:21
2025-03-11
52 співбесіди, 5 оферів і найпоширеніші причини відмов. Історія пошуку роботу одного айтівця зі Львова, що відправляв резюме роботодавцям 100+ разів
Product Manager зі Львова Олексій Рубаняк пройшов 52 співбсіди з рекрутерами й врешті отримав офер. Фахівець поділився детальною статистикою пошуку роботи й цікавими деталями на шляху до роботи у LinkedIn і тепер готовий допомагати в пошуках усім бажаючим.
Product Manager зі Львова Олексій Рубаняк пройшов 52 співбсіди з рекрутерами й врешті отримав офер. Фахівець поділився детальною статистикою пошуку роботи й цікавими деталями на шляху до роботи у LinkedIn і тепер готовий допомагати в пошуках усім бажаючим.
«Залишився тиждень до старту на новій ролі. Перед тим, як вирушити перезарядитись у гори, хочу зафіксувати статистику свого пошуку роботи і поділитися інсайтами з тими, кому це може бути корисним», — написав Олексій.
За словами Олексія, на шляху до офера він понад 100 разів надсилав резюме. «Бог знає, скільки разів я реально подав своє CV — але підозрюю, що 100+ разів мінімум. Якщо 52 рази я доходив хоча б до першого інтерв’ю, то можете уявити, скільки ще резюме просто зникли в HR-чорних дірах», — розповів айтівець та оприлюднив детальну статистику пошуку.
Джоб-хант у цифрах:
52 перші етапи (співбесіда з рекрутером);
22 співбесід із менеджерами;
9 тестових завдань (на одне завдання витратив 10 днів і $180 на консультації);
7 фінальних співбесід;
5 оферів (3 фултайм, 2 парт-тайм).
До другого етапу Олексій пройшов у 25 компаній-роботодавців:
Keiki
Grammarly
6037
Nova Poshta
YouControl
JustMarkets
Patriana
Good Wine
FORMA
Intellias
Softserve
Peopleforce
Pulse
Insart
Lift
Smartist
Boosta
Solidgate
Just Answer
Ajax Systems
United Tech
WIX
Brainstack
42N
Sineeng.
«Кожна співбесіда — це окрема історія. Десь було професійно і класно. А десь — відчуття, що я в телемагазині, де намагаюсь „продати“ себе, а мене питають, чи готовий працювати за „смачну їжу і воду“», — зазначив Олексій та розписав основні причини відмов. Серед них:
Зарплатні очікування: компанії часто кажуть, що «гнучкі до побажань кандидатів», але ця гнучкість чомусь проявляється вже на фінальних етапах, коли бюджет «фіксований».
«Нам потрібен більш специфічний досвід»: наприклад, глибше занурення у фінтех чи AI.
Структурованість відповідей: деякі компанії чекали глибших обґрунтувань у тестових.
Заморожені вакансії: компанії або передумували наймати, або вирішували зробити промоушн внутрішнього кандидата.
Серед найбільш упереджених або дивних коментарів Олексій почув наступне:
«Після аутсорсу тобі треба знизити зарплатні очікування, щоб перейти у продукт».
«Чи можеш виїжджати за кордон? Чоловікам призовного віку це може бути проблемою».
«Ти занадто хороший для нас».
«Директор отримав не дуже позитивний фідбек з ринку. Більше сказати нічого не можу».
«Перепрошую, була у відпустці. Фідбеку немає, ріджектнули всіх, переглядають вимоги».
Висновки айтівця
Пошук роботи — це гра в цифри. Не здаватися після першої хвилі відмов.
Не всі тестові варті часу. Аналізуйте, чи ця гра варта вашого часу (часто — ні).
Ринок нестабільний. Часто компанії змінюють плани прямо під час процесу. Учорашній ріджект за місяць-два може стати позитивною відповіддю і навпаки.
Відмови — це нормально. Якщо вам відмовили — це просто не ваш матч. Терпи, терпи, терпець тебе шліфує, сталить твій дух, тож і терпи, терпи…
Олексій закликав тих, кому потрібна допомога чи консультація з працевлаштування писати йому у приватні. «Допоможу з CV, тестовими або просто розкажу, як не зламатися в цьому процесі», — написав він.
UPD. Айтівець отримав відмову на четвертому етапі співбесіди до EPAM. Він переконаний, що його не найняли через відмову спілкуватися російською. Що кажуть в компанії
«У нашій професії такі ситуації — реальність». Рекрутерка відмовила кандидатові у співбесіді через чорний список, у який він був занесений її колегами. Що про це думає спільнота: дискусія на 300+ коментарів
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі