Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Вікторія ГорбікТаке життя
20 січня 2023, 13:19
2023-01-20
Українці створили новий медичний чат-бот, який розповідає про можливості безоплатної профілактики та діагностики
Чат-бот «Календар здорових українців», створений українцями під час війни, як повідомляє МОЗ, підвищує обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, і права пацієнтів загалом.
Чат-бот «Календар здорових українців», створений українцями під час війни, як повідомляє МОЗ, підвищує обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, і права пацієнтів загалом.
Проєкт реалізується ГО «Ліки Контроль» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».
«Ліки Контроль» створює та впроваджує електронні сервіси, які інформують пацієнтів на кожному кроці про можливості лікуватися дійсно безоплатно та базуються на офіційних державних даних.
Інформаційні партнери проєкту: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України та Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Сервіс допоможе підказками про те, які дослідження варто зробити, у якому віці та як їх можна отримати безоплатно. Крім того, чат-бот може дати індивідуальні поради, як покращити стан здоров’я, на що звернути увагу, показати найближчий до користувача медзаклад, у якому надаються необхідні послуги, проводиться діагностика та лабораторні дослідження.
До сервісу ввійшли рекомендації ВООЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України та сімейних лікарів. Крім того, він використовує актуальні дані НСЗУ щодо місць надання медичних послуг.
Чат-бот складається з розділів:
знайомство;
система на контролі;
щеплення за календарем і без;
де пройти обстеження;
персональні рекомендації.
«Важливо, що в цьому сервісі є не тільки корисна інформація про щеплення, а також детальні, але прості для сприйняття пояснення, де можна зробити щеплення та від якої небезпеки вони дають захист, — сказав Олександр Заіка, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ, який також брав участь у презентації сервісу.
Посилання на чат-бот «Календар здорових українців»:
«Цукерки набагато зручніші». На що схожі канабісні маркетплейси США та чому Україні так важко дається шлях легалізації
В Україні було немало спроб легалізації медканабісу: у 2016, 2019, 2020 і 2021 роках. Усі вони виявилися провальними. У червні 2022 року Кабмін підтримав законопроєкт, який дає змогу купувати та виробляти канабіс для медичних і наукових цілей. Найуспішніше канабісна індустрія сьогодні розвивається в США. Там ринок легального канабісу до 2030 року становитиме $40 млрд. Журналісти dev.ua Дмитро Бунецький та Олексій Дзюба розбиралися, що відбувається з легалайзом в Україні, як працює канабісний ринок США та чи зможе наша країна піти стежкою західного партнера.