😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
11 березня 2025, 13:18
2025-03-11
Міноборони обіцяє довгострокові контракти виробникам, чиї дрони локалізовані в Україні на понад 50%
Українські виробники безпілотних літальних апаратів, які збільшують частку локалізації виробництва можуть отримати довгострокові контракти до 10 років від Міністерства оборони.
Українські виробники безпілотних літальних апаратів, які збільшують частку локалізації виробництва можуть отримати довгострокові контракти до 10 років від Міністерства оборони.
«Ми як замовник, який платить бюджетні кошти, зацікавлені, щоб відсоток локалізації був якомога вищий. Для цього наприкінці минулого року була ухвалена постанова Кабінету Міністрів України „Зброя перемоги“. В ній сформовані чіткі вимоги до виробників української зброї, зокрема, певних видів дронів-бомберів і дронів-розвідників», — повідомив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський.
За його словами, при локалізації компонентів дрона понад 50%, виробники можуть отримувати від держави гарантовані довгострокові контракти на 3, 5 або 10 років.
Відзначається, що повна локалізація виробництва дронів наразі неможлива, тому що є країни, які спеціалізуються на виробництві певних компонентів. Крім того, бойові дії вимагають постійних змін у конструкцію БпЛА: фактично кожні три місяці дрони мають оновлюватися. Тому триває постійний пошук компонентів для їх покращення.
Міноборони також ухвалило рішення щомісяця спрямовувати по 2.5 млрд грн на військові частини. Це дозволить бойовим бригадам самостійно закуповувати безпілотні літальні апарати. Вони також зможуть купувати запчастини та комплектуючі для модернізації та ремонту БпЛА відповідно до потреб на лінії бойового зіткнення.
За її словами, на ринку з’явилося багато нових учасників, зокрема з технічними елементами, які покращують якість виробів. Від базових роботів до ферм 3D-принтерів. «Тобто все можна створити в Україні. І є вироби, які виготовлені виключно з вітчизняних складників», — говорить заступниця міністра.
Вона відзначила, що наразі середній рівень локалізації безпілотних систем становить понад 50% і продовжує зростати, а українські виробники шукають рішення для заміни китайських дронів.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі