🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоРобота
15 квітня 2025, 18:03
2025-04-15
Компанії, які цькують своїх працівників, втратять імунітет від штрафів і перевірок — Рада ухвалила законопроєкт
Верховна Рада прийняла законопроєкт #11044, який скасовує заборону на проведення перевірок і штрафи під час воєнного стану для роботодавців, які принижують своїх працівників.
Верховна Рада прийняла законопроєкт #11044, який скасовує заборону на проведення перевірок і штрафи під час воєнного стану для роботодавців, які принижують своїх працівників.
«Судово-юридична газета» нагадує, що 23 грудня 2022 року набув сили закон за яким вчинення мобінгу працівника тягне за собою накладення штрафу на громадян від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин і накладення штрафу на фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб — від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.
Мобінг — це систематичне психологічне цькування працівника або кількох працівників у колективі, яке також називають «психологічним насильством на роботі».
Зазначається, що законопроєкт #11044 було розроблено через зростання кількості звернень щодо вчинення мобінгу до Державної служби з питань праці. За словами його співавторки, нардепки Юлії Гришиної, вона неодноразово наголошувала на необхідності розблокування проведення позапланових перевірок за заявою працівника або профспілки з питань вчинення мобінгу під час дії воєнного стану.
Відповідно до нового законопроєкту, під час дії воєнного стану Держпраці може здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові перевірки для виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу (цькування) та законності припинення трудових договорів.
Нагадаємо, що раніше рекрутерка Анастасія Андрущенко опублікувала вакансію, у якій серед навичок кандидатів — використання булінгу задля ефективного пошуку фахівців
«Ми думали, за булінг не платять». Рекрутерка показала вакансію з вимогою навичок булінгу та рентгенівського випромінювання. Ймовірно, опис писав хтось випадковий
Українка створила сайт-клон ізраїльської IT-компанії, де описувала інциденти булінгу співробітників зі сторони керівництва. Компанія поскаржилася у WIPO і вимагала закрити сайт. Ось, чим усе скінчилося
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.