🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Марія БровінськаРобота
17 березня 2024, 14:06
2024-03-17
«Ми йдемо далі тільки з кандидатами, які проживають в Європі». Розробника не взяли на роботу тому, що не живе в Європі. Він каже, що приймає таку позицію компанії. Інші айтівці - не дуже
Senior Software Engineer Назарій Мошенський оприлюднив скриншот, на якому отримав відмову від європейского роботодавця тому, що не перебуває в Європі.
«Ні для кого не секрет, що наймати українців, які проживають в Україні, — це ризик для компанії. І, очевидно, ніхто не хоче цього робити. Я приймаю це. Але просто нагадуємо — Україна є частиною Європи. Крім того, це одна з найбільших країн Європи, добре?», — написав розробник.
Допис Назарія викликав неабиякий резонанс у айтівців, які під дописом десятки коментарів стосовно того, чому європейскі роботодавці не хочуть найти українських айтівців.
Salesforce Commerce Cloud B2C Solution Architect Степан Григоренко каже, що неодноразово стикався із подібними ситуаціями. «У мене одна і та ж ситуація неодноразово, але деякі з компаній писали EU, а коли ви писали, що я в Європі, вони сказали, що під ЄС мається на увазі Європейський Союз», — каже він.
Dynamics ERP Architect Євген Глазов пояснює: якби Назарій був фрілансером чи індивідуальним підприємцем в Україні, це не було б проблемою, але «влитися в команду» натякає на традиційну зайнятість. «У громадянина Великої Британії (!) або Македонії теж виникне проблема. Тільки іноземці з ЄАВТ можуть вільно жити і працювати в будь-якій точці ЄС (навпаки, наприклад, ЄС > ЄАВТ може бути трохи складніше)», — зазначає він.
«Вони, видно, не хочуть морочитися з візами і всякими державними законами про найм іноземних робітників. Шкода-шкода, що їм не свідомо, який потенціал вони не використовують», — зазначаж фахівчиня Маріана Шульдт.
«Я вам скажу, шо це — банальна примітивна мідмазка компанії, яку ви не зацікавили. Таке присилають навіть тим, хто не в Україні. Принаймні в мене так було нещодавно декілька раз поспіль. Тому не дивуйтесь. І, якщо це вас якось втішить, зараз ситуація трохи змінилась. Беруть охоче на роботу людей не з Європи, бо там компанія вимушена платити більші податки. Тому їм простіше найняти людину з України, де ставка 5%. Аніж платити 13% в Польщі, чи ще вищий % в інших країнах. Тож не засмучуйтесь і шукайте далі», — пише Костянтин Хомко, DevOps Engineer.
За словами Senior Android Engineer Сергія Радківського, у Європі дуже часто відповідають відразу: «We are extremelly sorry, but the candidate must have at least B1/B2/C1 level of our $localLanguage, because he need to communicate with the team». «Навіть, якщо це прямий аутсорс?», — запитує айтівець.
«Проблема стосується всіх громадян, які не є членами Європейського Союзу…», — констатує Девід Аламанго, CT & PO at Videoslots.
Лев Ванян, Software Engineering Leader & Architect зазначає: «Можливо, ви можете бути українцем, але ви повинні знаходитися в ЄС. Я отримую кілька пропозицій рекрутерів на день, які надсилають мені тизери своїх проєктів у приватних повідомленнях».
Senior Laravel Developer Юрій Тимчук каже, що стикався із протилежною ситуацією. «Я зіткнувся з ситуацією, що деякі українські компанії не хочуть брати на роботу українців, які проживають за межами України. Навіть якщо кандидат все одно сплачує податки в Україні», — розповів він.
Junior Android Developer Олександр Філоненко вважає, що така позиція роботодавців — «класний» опис підтримки України. «Ганьба цим компаніям. Чи підтримують вони бідних росіян?», — риторично запитує він.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі