💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
26 вересня 2024, 09:00
2024-09-26
«Однозначно підлягають звільненню без другого шансу». За що звільняють із роботи українські IT-компанії?
Чи може працівник завинити настільки, що роботодавець відмовиться співпрацювати з ним одномоментно? Де ті червоні лінії, переступати які в українському IT не варто?
dev.ua запитав понад 30 українських IT-компаній, за що вони звільняють працівників, чи звільняють порушників закону, підкорювачів Тиси чи дрібних шахраїв, які засвітилися в судових реєстрах.
Відповісти на ці питання зважилися одиниці роботодавців. Ось їхні відповіді.
Важливо розуміти, що, крім додаткового стресу для HR-менеджера та безпосереднього керівника, кожне нестандартне звільнення й ситуації, які до них призводять, можуть мати серйозні наслідки для репутації компанії й навіть тягти за собою юридичні проблеми. Тому для компанії важливо чітко визначити, що вважається прийнятною поведінкою, а що ні, і впевнитись, що всі працівники ознайомлені з цими нормами, дотримуються їх і розуміють потенційні наслідки порушення правил.
У Ciklum ці питання регулюються Кодексом Поведінки (Code of Conduct). Цей документ докладно описує стандарти нашої ділової поведінки. Кожен Сіклумер знайомиться з ним у перший робочий день і надалі має послуговуватися кодексом у питаннях взаємодії з колегами, клієнтами, стейкхолдерами та навіть конкурентами. Багато з описаних у ньому положень здаються очевидними «правилами здорового глузду», допоки ви не стикаєтесь з абсолютно протилежним мисленням і поведінкою на практиці. Якщо Сіклумери вчиняють грубе порушення одного з цих правил — наприклад, сприяють витоку конфіденційної інформації, помічені в шахрайстві або наданні хабаря, проявляють харасмент або дискримінацію, — вони однозначно підлягають звільненню без другого шансу.
Крім того, такі проступки, як образлива поведінка стосовно колег, використання нецензурної лексики в офіційних комунікаціях або участь у робочих дзвінках у нетверезому стані, тягнуть за собою письмове попередження й у разі повторення можуть бути підставою для звільнення.
Окрім Code of Conduct, наша співпраця із Сіклумерами регулюється контрактними зобов’язаннями. Якщо ми стикаємося з постійним невиконанням робочих обов’язків або провалом критичних проєктів через недбале ставлення, ми маємо підстави розірвати контракт із таким спеціалістом. Важливо також зауважити, що перш ніж ухвалити рішення, ми ретельно розглядаємо кожен кейс. Для нас важливо дотримуватись принципу справедливості та прозорості стосовно Сіклумерів. Тому ми ретельно збираємо інформацію щодо обставин і ситуації та спілкуємося з усіма залученими колегами. У спірних випадках також долучаємо колег із команди Compliance, які можуть виступити в ролі посередників, і впевнитись, що надані аргументи та висновки об’єктивні.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)
У TikTok набирає обертів новий тренд — тихе звільнення.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну
У TikTok набуває обертів тренд quiet quitting — «тихе звільнення». Тренд отримав популярність після появи TikTok-відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним. Розповідаємо, що таке «тихе звільнення», чому воно виникло масе зараз та які наслідки матиме.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі