Вікторія ГорбікТаке життя
27 березня 2023, 11:46
2023-03-27
Фізик-ядерник, що виготовляв пауербанки для ЗСУ, опанував 3D-принтер і розширює лінійку виробів для захисників. Ось, що він робить
Влад Гончарук, фізик-ядерник, який виготовляв паербанки для військових на передку, тепер створює цілу нихку виробів, що полегшують життя військовим. Все це відправляє їм на фронт безкоштовно. Ось, що він розповів про свої вироби.
Влад Гончарук, фізик-ядерник, який виготовляв паербанки для військових на передку, тепер створює цілу нихку виробів, що полегшують життя військовим. Все це відправляє їм на фронт безкоштовно. Ось, що він розповів про свої вироби.
Випадкова зустріч
Ми зустрілися з Владом випадково на виставці майстрів 3D-друку в Києві. Спочатку навіть не спізнали один одного, бо до того спілкувалися лише в онлайні. Його маленький стіл був заставлений різними деталями.
«Ось такий пауербанк витримав три осколки, не пустив в печінку хлопцю», — показує один зі своїх пауерів Влад.
Він говорить, що після цієї історії почав робити пауербанки в алюмінієвих корпусах, щоб вони ще краще могли захищати від осколків.
Фото TikTok
Крім того, нещодавно він опанував 3D-принтер і тепер разом із кількома помічниками виготовляє різні інші корисні штуки для військових. Зараз у розробника вже три принтери, які йому подарували чи купили на задоначені кошти, але він каже, що все одно не вистачає.
— Червоні портативні ліхтарі, які військові можуть використовувати в окопі, і їх не буде видно за окопом, бо біле світло заломлюється і відбивається від стін кілька раз, а червоне лише два.
— Система скидів для «Аутелів» і «Мавіків», яка реагує на світловий сигнал з дрона, який подає оператор. Їх Влад передав захисникам уже більш як 100 штук.
Система скиду від Влада у військових (Фото Instagram)
Система скиду (Фото Instagram)
— Підставки для зльоту дронів.
Підставки для зльоту дронів (Фото Instagram)
— Акумулятор від джавеліна, перероблений із двозарядного на багатозарядний, заміною батарей.
— Плати для пауербанка зі швидкою зарядкою, яким можна буде зарядити навіть дрон.
— Турнікети.
— Надруковані на 3D-принтері запобіжники для гранат та різьба для піропатронів, що використовуються потім для скиду.
— Зарядки для автоакумуляторів.
Зарядки для автоакумуляторів (Фото Instagram)
«Затребуване все що роблю. Я не встигаю забезпечити всіх. Постійно покращуємось, щось нове вигадуєм», — розповідає Влад.
Він розповідає, що на виставці побачив захват для рятування дрона, і, схоже, це буде наступна «приколюха» для фронту від розробників, але дороблена та за власною технологією.
«ПаялоПром»
Спочатку він робив все один і розробляв ідеї, і виготовляв вироби. Він працює на одній з українських атомних станцій, потім виготовляє вироби до 9–10 години вечора.
Влад Гончарук (Фото Instagram)
Але зараз розповідає, що вже назбиралась команда з 5–6 людей по Україні, які йому допомагають. Стабільно кожен день працює 3 людини. Себе розробники називають «ПаялоПром».
Процес виробництва
Для акумуляторів Влад і його команда використовують батарейки з використаних електронних сигарет. Нещодавно йому передали з Литви приблизно 120 кг розібраних батарейок по 400 мАм, 500 мАм та 550 мАм.
Батарейки з Литви (Фото Instagram)
Деякі плати Влад купляє вже готові, зокрема китайські JLCPCB, а деякі робить сам. Один з помічників розробника, що мешкає під Києвом, розкладає плати на спеціальному станку, потім Влад вже допаює конденсатор, фоторезистор, додає сервопривід та інші деталі й складає між собою.
На гроші, які йому донатять, Влад купляє всі компоненти та інструменти. Всі вироби він відправляє безплатно для військових на передок для бойових завдань, тим, хто воює зі зброєю в руках.
Він вже відправив понад 500 пауербанків, 250 скидів, зарядки для автоакумуляторів штук 15, хвости, носи й накольники для гранат навіть не рахував, штук 40 підставок, які почав робити два тижні назад, ліхтарики, пауербанки для тепловізорів, які вішаються на каску.
Щоб отримати пауербанки необхідно написати йому в TikTok запит на особисті повідомлення ось тут. Дотримуючись черги, розробник обробляє всі запити та домовляється, куди та як можна відправити пауер чи інший пристрій.
3D-друк допомагає українським військовим. Світові та українські майстри виготовляють медичні прилади та аксесуари для зброї
Майже чотири місяці війни, яку розв’язала росія на території України, винахідники намагаються різними способами допомогти українським захисникам. Зокрема, власники 3D-принтерів використовують їх для виготовлення комплектуючих та аксесуарів для зброї та медичних засобів. Використовуючи цифрові файли, люди розробляють такі матеріали, як бинти, жгути, шини та додатки до зброї АК-47.
Крім українських майстрів до процесу долучилася і світова спільнота, пише The Washington Post.
Будинки з конопель, 3D-друк та модульні містечка. 5 крутих технологій, які можуть швидко забезпечити українців житлом
Через війну мільйони українців втратили свої домівки і були вимушені шукати нової долі в чужих містах. Але як зробити так, щоб домівок вистачило на всіх і одразу? Ми зібрали 5 крутих технологій будівництва, які дозволяють звести тимчасове або й постійне житло за лічені тижні або навіть дні.
Студенти УКУ налагодили 3D-виробництво і тестування турнікетів для ЗСУ, вчетверо дешевших за американські. Перші 200 штук уже на передовій
Волонтерська група з понад двох десятків студентів, викладачів та випускників Факультету прикладних наук УКУ об’єдналися з проєктом 3D Printing for Ukraine налагодили виготовлення якісних турнікетів з використанням 3D-принтерів для потреб ЗСУ.
Про це DOU розповів Андрій Гриниха, менеджер з комунікацій факультету. Ось історія команди, прилад якої рятує життя на полі бою.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі