💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовСтартап
29 вересня 2024, 08:30
2024-09-29
Зброя відплати. Українські aerospace-розробники вирішили відродити і модернізувати німецьку «літаючу бомбу» V-1, якими гітлерівці бомбили Лондон у 1944
13 червня 1944 року гітлерівські війська завдали удару по Лондону. Вони використовували Wunderwaffe, яка мала назву V-1 (Фау-1), або ж Vergeltungswaffe-1 — зброя відплати. Фактично це були перші прототипи сучасних дронів, так звані літаки-снаради, які вироблялися на заводі німецької компанії Fieseler.
V-1 завдали багато руйнувань лондонцям. Більше 6000 людей було вбито та ще майже 18 000 — поранені. Близько 10 000 було запущено по Англії, з них 2419 досягли Лондона.
Британці називали V-1 «літаючими бомбами» (flying bomb) або ж «дзижчачими бомбами» (buzz bomb). Пройшло 80 років, і українська команда аерокосмічних розробників вирішила не просто відтворити німецькі V-1, а ще й вдосконалити їх для того, щоб нищити вже сучасного ворога — рф.
«У нас є товариш з Америки, який нам доставив базові креслення на основі якихось. Вони не таємні. Це досить аматорська технологія, яку, якщо довести до гарного стану, то вийде дуже легка у багаторазовому виробництві річ», — розповідає dev.ua CEO компанії First Parsec Олексій Винокур.
Олексій разом зі своїм колегою Остапом Вандо (CTO) представили на IT Arena 2024 у Львові прототип імпульсного реактивного двигуна для майбутнього дрона. Їхня розробка має назву Thunder Dynamics. Взагалі-то їхня мрія — це мирні ракети, які б дешево постачали вантажі на орбіту. Але, як каже Остап «час сьогодні зовсім не мирний», відповідно і проєкт такий.
Thunder Dynamics, як каже Винокур, вже почав працювати з державною платформою Brave1 і очікує перший грант десь на півмільйона гривень, щоб доробити свій перший прототип. Як розповідають розробники, під час конференції у Львові у них було досить багато контактів з компаніями, які зацікавлені. «І в принципі ми також вже плануємо свій наступний крок — це розробка свого вже дрона», — продовжує розробник.
Біля реактивного двигуна на стенді лежав шматочок крила — це вже початок. А в презентації розробники надали посилання на відео, щоб у відвідувачів склалося враження щодо того, як працює так званий Pulse Jet.
Якщо збудувати дрон з двигуном, який представили розробники, то він би міг літати зі швидкістю 500-650 км/г і мати дальність дії до 150 км. Щоб подолати цю відстань, дрону буде потрібно десь 20 літрів пального.
Вартість українського буде складати $10 000 (при виробництві від 1000 штук за місяць). Додатково знадобиться пускова установка багаторазового використання. Її вартість — $5000.
ФАБи на крилах
Розробники хочуть взяти кращі риси від вже існуючих в світі дронів і реалізувати їх в українській моделі реактивно БПЛА.
Тому ідея насправді проста: взяти все хороше від Шахеду, трішки переосмислити його в плані двигуна — більша швидкість дає можливість ставити більшу бойову частину. «В ідеалі, після обкатки першого двигуна — я зараз провожу концептуальний дизайн під боєголовку — розміщувати бойову частину типа ФАБ», — додає Остап. Тобто це як російський ФАБ, тільки з двигуном.
Щоб збудувати обкатати перший дрон, хлопцям знадобиться інвестиції в розмірі декількох сотень тисяч доларів.
«Можливо, це буде не краща в світі авіоніка, але це же буде готовий MVP», — резюмує Остап.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)