💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРобота
18 листопада 2024, 12:40
2024-11-18
«Нині пошук фахівців не є ключовою проблемою». Топменеджер GlobalLogic назвав основні виклики IT-найму за кордоном та в Україні
Практично на всіх ринках через економічне уповільнення є велика кількість людей, які шукають нові проєкти, зазначає Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій компанії. Фахівців із традиційних JavaScript або Python зараз нескладно залучати практично всюди, переконує він. Утім, є й рідкісні фахівці.
«Складно знаходити людей із доменною експертизою у специфічних сегментах. Наприклад, у нас є проєкти з обладнанням, де потрібні сертифікати безпеки, ASPICE-сертифікація в automotive, набори специфічних речей в industrial-сегменті тощо. Цих людей більше не стало, а попит на них лишається стабільним», — повідомив Яворський в інтерв’ю DOU.
Він переконаний, що з усіма цими generative AI-інструментами буде змінюватися загальний світогляд щодо наймання. «Якщо ви були сеньйор-розробником, то зараз ви маєте бути сеньйор-розробником плюс бізнес-аналітиком. Якщо були архітектором, то станете бізнес-архітектором. До інжинірингової професії буде додаватися потреба розуміти бізнес-домен. Клієнти все частіше дивляться, чи може людина транслювати бізнес-проблеми у вимоги для розробки й бачення кінцевого софтверного продукту. Ті компанії, які навчаться правильно з цим працювати, пропонувати такий сервіс, тренувати людей, будуть більш потрібні на ринку майбутнього, ніж просто компанії, які виконують вказівки», — вважає Яворський.
В Україні, за словами топменеджера, не припиняли залучати нових інженерів в Україні, просто цього стало менше. «Будь-який бізнес, не тільки IT, погано реагує на нестабільність і непередбачуваність. Складно оперувати в середовищі, де не розумієш, як правила гри зміняться завтра. Зрозумійте мене правильно, у країні триває війна, і я жодним чином не беруся казати, чи правильні рішення ухвалюють. Але, скажімо, зміна податків для „Дія.City“, де мали бути гарантії на 25 років… Це змушує нервувати всіх учасників ринку й не допомагає показувати стабільність», — каже Яворський.
За його словами, податки можуть бути високими чи низькими, питання в тому, що вони не повинні змінюватися через квартал. «Ми хотіли би як бізнес бачити передбачувані в горизонті кількох років умови роботи. Хотіли б мати прозору схему бронювання критичних фахівців. Щоби бізнес розвивався, людям треба виїжджати на зустрічі за кордон, тут нічого нового немає. Проблеми з енергетикою й мережевою інфраструктурою, думаю, більшість компаній уже самі розв’язали. Мені здається, що нинішня нестабільність шкодить країні загалом, а не одній індустрії. Наскільки я знаю, в інших галузей ті самі запити. Усі хочуть розуміти, що їхні ключові спеціалісти прийдуть на роботу», — зазначив топменеджер GlobalLogic.
Він додав, що в компанії диспропорційно зростає навантаження на бізнес-відрядження за кордон. «На зустрічі їздять люди з Польщі, Словаччини, бо фахівці з України не можуть. Це заважає нам працювати ефективно. Хто зазвичай мав би їхати до клієнта? Це менеджери проєктів, архітектори, лідери команд, тобто ті, хто насправді потім драйвить бізнес усередині. Якщо вони не можуть, а їде хтось інший з іншої локації, а потім передає сказане, це ускладнює роботу», — повідомив Яворський.
Нагадаємо, у GlobalLogic розповіли, скільки заброньованих і мобілізованих фахівців мають станом на зараз.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.