💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаСтартап
1 серпня 2022, 22:19
2022-08-01
Засновник сервісу швидкого доставлення їжі Goodex продав бізнес у Польщі. Українську частину бізнесу вбила війна
Засновник IT-аутсорсера Powercode Владислав Савченко продав свій стартап Goodex (раніше Foodex) — засновану під час пандемії службу доставлення продуктів. Про це він написав у Facebook. Проте подробиць не повідомив.
Відомо, що останній рік проєкт жив на дві країни — з філіями в Києві та польському Бидгощі. В український бізнес Савченко, якому також належить IT-аутсорсер Powercode, інвестував приблизно $4 млн, пише Forbes.
Польському знадобилося вчетверо менше, щоб за неповний рік отримати €2 млн виторгу та дійти до самоокупності. «Це виглядало непоганим моментом, щоби вийти», — каже Савченко.
Продовжувати інвестиції в Європі під час війни засновник не ризикнув. А возити через кордон українські продукти — 50–60% асортименту польського Goodex — ставало дедалі дорожче.
Савченко каже, що покупців шукав серед своїх постачальників і власників популярних у Польщі мереж, що торгують товарами з пострадянських країн.
«Ми реально здивувалися, що на це є попит», — каже Савченко.
У підсумку Goodex придбали засновники мережі Best Market — емігранти з Кіровоградщини Роман і Сергій Колєсніки. Брати перебралися до Польщі в середині 2010-х і з часом почали торгувати українськими продуктами.
Фішка Best Market — великий вибір в’яленої риби. Наразі Колєсніки мають службу доставлення та п’ять звичайних магазинів у Варшаві, Кракові, Катовіце та Лодзі.
Суму угоди учасники не розкривають. Більше, ніж інвестував, але менш як $5 млн — окреслює Савченко.
Проте збитки в проєкті суттєві. Адже в Україні Goodex зростав не так швидко — до нападу росії вийшов на $8 млн річного виторгу, але все ще не окупався.
До війни можна було пробувати залучати сторонні інвестиції за оцінкою $10–12 млн, стверджує Савченко. «А зараз це коштує нуль», — каже він.
Нагадаємо, що з 24 лютого ринок доставлення їжі в Україні застиг. З ринку пішов конкурент Goodex — проєкт Cooker, також через фінансові труднощі ринок залишила компанія Rocket.
«Ірландія – це дві Чернігівщини». Як українська Dots Platform реанімує бізнес за 4 000 км від дому
Єгор Герасимчук — один із фаундерів сервісу Dots Platform, який генерує рішення для ринку food delivery та підкорює серця рестораторів. З початком повномасштабної війни в Україні він здійснив релокейт до Ірландії та розвиває бізнес на новому ринку. Чим живе чернігівська компанія за тисячі кілометрів від домівки, читайте в нашому матеріалі.