💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоШІ
25 листопада 2024, 15:22
2024-11-25
UPD. OpenAI стала платником «податку на Google» в Україні. Користувачів просять вказати ідентифікаційний номер платника ПДВ
Компанія OpenAI почала повідомляти користувачів платної підписки в Україні, що з 1 січня 2025 року почне сплачувати 20% податку на додану вартість відповідно до закону № 1525-IX, також відомого як «податок на Google».
Про це повідомив народний депутат і Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
«Дарую красивий клікабельний заголовок для ЗМІ. „[Голова комітету з фінансів Верховної Ради Данило] Гетманцев змусив (навіть) штучний інтелект платити ПДВ в Україні!“», — написав Железняк у своєму Telegram.
Він додав, що отримав електронний лист від OpenAI, як власник платного акаунту OpenAl. До свого допису Железняк додав скриншот повідомлення компанії Сема Альтмана.
«Ми хочемо повідомити вас про запровадження податку на додану вартість (ПДВ) у вашому рахунку-фактурі, який буде запроваджено з 1 січня 2025 року. Вам потрібно буде оновити свій обліковий запис OpenAl, щоб включити дійсний ідентифікаційний номер платника ПДВ», — йдеться в листі розробників ChatGPT.
Зазначається, що відповідно до «Податкового закону України № 1525-IX», якщо користувач зареєстрований платником ПДВ в Україні й має дійсний ідентифікаційний номер платника ПДВ, його потрібно вказати в розділі «Податковий статус та ідентифікаційний номер» облікового запису OpenAl.
Якщо користувач не вкаже ідентифікаційний номер платника податків до 1 січня, йому буде нарахуватися й стягуватися ПДВ у розмірі 20% у рахунку-фактурі.
UPD. OpenAl стало на облік 11 листопада 2024 року, а платником ПДВ компанія є з 12 листопада. Це уточнив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в коментарі «Forbes Україна». За його словами, OpenAl буде звітувати за четвертий квартал 2024 року вже в наступному році.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський у червні 2021 року підписав закон, за яким іноземні інтернет-компанії будуть платити 20% ПДВ в Україні. Він охоплює такі компанії як Google, Facebook, Viber та багато інших.
Раніше повідомлялося, що платники «податку на Google» задекларували понад 3,1 млрд грн податкових зобов’язань у третьому кварталі нинішнього року, що на 7% більше, ніж у попередньому кварталі.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі