🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Ігор Вишневський Гроші
14 листопада 2024, 07:55
2024-11-14
Надходження від «податку на Google» піднялися на 7%: українську казну тепер також наповнюють Notion і Upwork, а OnlyFans і PornHub сплатили на двох майже 60 млн грн
Платники так званого «податку на Google» задекларували понад 3,1 млрд грн податкових зобов’язань у третьому кварталі нинішнього року, що на 7% більше, ніж у попередньому кварталі.
Про це на своєму телеграм-каналі повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«За результатами декларування 123 платники подали звіти та задекларували понад 3,1 млрд грн податкових зобов’язань (32,5 млн євро та $38,7 млн)», — зазначив Гетманцев.
Серед нових платників «податку на Google» фігурують такі гравці ринку як Zoho Corp, Notion Labs і FX Replay.
«Привертає увагу той факт, що, окрім постійних лідерів декларування ПДВ із цифрових послуг Google, Apple, Meta platforms, Valve Corp, що задекларували та сплатили ПДВ понад 2,2 млрд грн ще до настання граничного строку, нові компанії — Upwork Global, Sony, Etsy, сплатили суттєві 300 млн грн», — додав голова парламентського комітету.
Гетманцев також звернув увагу на те, що електронні сервіси таксі Uber, Uklon і Bolt у третьому кварталі сплатили на 20 млн грн податків більше — загалом 89,4 млн грн.
Водночас, зі слів депутата, представники індустрії розваг для дорослих OnlyFans та PornHub вже сплатили у 2024 році до бюджету 58,4 млн грн податку на додану вартість.
Як ми знаємо, порно досі криміналізоване в Україні, хоча зазначені сайти платять податки до державного бюджету.
11 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, в якому пропонують внести зміни до статті 301 Кримінального кодексу. Це надасть можливість дорослим людям знімати та поширювати контент інтимного характеру без кримінальної відповідальності (з деякими виключеннями).
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі