🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоGameDev
28 листопада 2024, 12:08
2024-11-28
Одна з найвідоміших відеоігор у світі отримала українську локалізацію на своє 20-річчя
Нещодавно культовому науково-фантастичному шутеру Half-Life 2 від студії Valve, розробників сервісу Steam, виповнилося 20 років із моменту релізу. Гра отримала великий ювілейний апдейт і на деякий час стала безплатною, а згодом розробники випустили ще одне оновлення, яке додало в Half-Life 2 офіційну українську локалізацію.
Наразі на сторінці гри в Steam вказано, що в ній немає підтримки української мови. Проте її згадка є в оновленні від 26 листопада.
«Оновлені шрифти інтерфейсу для кращої підтримки кирилиці. Додано початкову підтримку української та в'єтнамської мов», — вказано в переліку змін.
Раніше Half-Life 2 отримала 20th Anniversary Update, яке фактично зібрало оригінальну гру та два епізоди-доповнення в один проєкт. Тепер гравці автоматично переходитимуть до наступного розширення після завершення попереднього, відзначає ITC.
Нове видання Half-Life 2 також отримало коментарі розробників, як у доповненні Half-Life 2: Lost Coast. Щоб записати нові коментарі, команду оригінальних розробників зібрали разом. Крім того, Valve додали у свою відому гру низку покращень та виправлень.
Нагадаємо, що раніше українські фанати повністю дублювали Half-Life 2 за допомогою ШІ. «Ми створили повний український дубляж до гри Half-Life 2. Озвучено *все*, абсолютно всі персонажі, сцени й так далі. Голоси максимально наближені до оригінальних», — розповіли автори модифікації.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.