😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
12 березня 2025, 17:15
2025-03-12
Група інженерів влаштувала 3D-друк на льоту: вони встановили принтер на радіокерований літак і надрукували другу модель прямо у повітрі
Flite Test, команда авіаційних ентузіастів та ютуберів із США, встановила 3D-принтер Elegoo Centauri Carbon на побудований на замовлення радіокерований літак, який під час польоту надрукував мініатюрний планер.
Flite Test, команда авіаційних ентузіастів та ютуберів із США, встановила 3D-принтер Elegoo Centauri Carbon на побудований на замовлення радіокерований літак, який під час польоту надрукував мініатюрний планер.
Щоб підняти 38-кілограмовий принтер (плюс акумулятори), радіокерований літак був приблизно вдвічі меншим за двомісний Piper Cub. Літак мав 16-футовий розмах крил (4,9 м) і був виготовлений з дерева, пінопласту, вуглепластикових стрижнів та кількох 3D-друкованих деталей. На Centauri Carbon надрукували колеса та з'єднувальні елементи, перш ніж прикріпити їх на борт, пише Tom’s Hardware.
У повітрі Elegoo 3D надрукував мініатюрний планер, попередньо завантажений з Thingiverse. Щоб полегшити навантаження, тримач котушки було знято, і в машину було завантажено рівно стільки PLA, скільки потрібно для друку моделі. Вбудована камера записувала весь процес.
Увімкнути живлення принтера в повітрі було ще одним завданням. У Centauri Carbon використовувався інвертор потужністю 2000 Вт, підключений до чотирьох 3-елементних акумуляторів місткістю 3300 мАг. Тим часом сам літак працював від чотирьох акумуляторів 6S місткістю 10 000 мАг, що забезпечувало достатньо енергії як для польоту, так і для друку.
Політ тривав лише 55 секунд, але принтер досяг висоти 100 футів (30,5 м) і облетів поле, перш ніж врізатися в кілька дерев. Дерева фактично пом’якшили імпровізовану посадку, дозволивши Centauri Carbon не лише вижити, але й продовжити друкувати. Команда сказала, що литий під тиском алюмінієвий каркас принтера був причиною того, що він так добре впорався з ударом.
«Стійкість Centauri Carbon неймовірна!» сказав Стефан Остергрен, один із членів команди. «Ми розбили принтер на швидкості 30 миль (48,3 км) на годину, і він чудово впорався з цим! Він продовжував друкувати навіть після аварії та після перевірки, єдине, що на принтері було трохи бруду та кілька подряпин!»
Представник Elegoo розповів Tom’s Hardware, що Centauri Carbon був відправлений команді Flite Test з пропозицією використовувати його для друку міцних деталей для радіокерованих літаків. Вони були здивовані, коли почули, що принтер буде літати.
“Є мрія - відсканувати “Азовсталь”: інтерв’ю з дизайнером, який створює 3D-музей війни
Тривимірний музей української війни, придатний для експонування в Метавсесвіті, вже створюється онлайн — фактично, кожна людина з будь-якої країни просто зараз може подивитися, як виглядають наслідки російського вторгнення в 3D. Робить його дизайнер Яро, він же — Yaro Pro, громадянин Словаччини, з 4 років живе в Києві, випускник Інституту журналістики, зараз увесь вільний час їздить зруйнованими містами та селами та сканує шматки історії, після чого створює моделі об’єктів і розміщує їх в мережі. Зараз моделі Яро — частина дослідження японського вченого, котрий раніше створив цифровий архів Хіросіми та битви за Окінаву. Історія — в інтерв’ю dev.ua.
Хочеш стати 3D-художником у геймдеві та створювати героїв, що підкорять серця гравців? 5 курсів, які допоможуть це втілити
Мрієте потрапити в геймдев, щоб оживляти героїв і малювати фантастичні об'ємні образи, які б захоплювали та дітей, і дорослих? Тоді вам у 3D. Але цьому доведеться повчитися. І dev.ua знає, де почати і як покращити скіли вмілим художникам.
3D-друк допомагає українським військовим. Світові та українські майстри виготовляють медичні прилади та аксесуари для зброї
Майже чотири місяці війни, яку розв’язала росія на території України, винахідники намагаються різними способами допомогти українським захисникам. Зокрема, власники 3D-принтерів використовують їх для виготовлення комплектуючих та аксесуарів для зброї та медичних засобів. Використовуючи цифрові файли, люди розробляють такі матеріали, як бинти, жгути, шини та додатки до зброї АК-47.
Крім українських майстрів до процесу долучилася і світова спільнота, пише The Washington Post.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Який клікбейт, 55 секунд в польоті він навіть перший шар не встиг би надрукувати
Ну й те що він друкував після аварії польотом не рахується