🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікВійна
25 лютого 2025, 14:31
2025-02-25
«У нас є і були всі можливості, щоб вжити заходів». Голова «Аеророзвідки» про ймовірність зникнення звʼязку Starlink і запасний план
Співзасновник ГО «Аеророзвідка» Ярослав Гончар розповів, чи може Україна залишитись без Starlink, що буде в разі відключенні та чи є у Сил оборони запасний план.
Співзасновник ГО «Аеророзвідка» Ярослав Гончар розповів, чи може Україна залишитись без Starlink, що буде в разі відключенні та чи є у Сил оборони запасний план.
Конкретні дії, що будуть робити Сили оборони у разі зникнення звʼязку Starlink, точно не будуть озвучені публічно в ефірі, підкреслив Ярослав Гончар, відповідаючи на запитання журналістки «Київ24».
Він згадав подібний попередній досвід, який вже мали військові, зокрема, збройні протистояння на території ворога, де Starlink і не працював. Посилаючись на це, Ярослав Гончав впевнено заявив, що Сили безпеки й оборони України мають бути готові продовжувати завдання навіть в умовах зникнення звʼязку Starlink.
Крім того, він додав, що з технічної точки зору це можливо. Як приклад голова «Аеророзвідки» згадав деокупацію українських територій під час Херсонської операції. Тоді українські військові підійшли до річки Дніпро і була ситуація, коли Starlink не працював і велися перемовини з представниками цієї компанії, щоб розширяти зону покриття.
Нагадаємо, раніше українські військові вже стикались з перебоями у звʼязку Starlink, зокрема, в травні минулого року. Тоді Пентагон почав «активно співпрацювати з урядом України та компанією SpaceX з метою протидії незаконному використанню росією терміналів Starlink».
«Такий досвід у Сил безпеки й оборони вже є, і всі заходи, які необхідно вжити для того, щоб продовжувати виконувати завдання, я сподіваюся, вжиті», — додав Ярослав Гончаров. Голова «Аеророзвідки» додав, що в Україні є і були всі можливості для того, щоб цих заходів вжити, посилаючись на попередній досвід.
Крім того, він підтримав слова керівника Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко, який заявив, що звʼязок Starlink українським військовим не відключають. Ярослав Гончар додав, що запорукою цього може бути те, що його надає комерційна організація і величезна кількість цього обладнання функціонує на фронті саме як придбане у особисте користування.
«8 млн людей виїхали з нашої країни, через те, що на нас напали скажені зі Сходу. І ці люди мають спілкуватися зі своїми рідними, вони можуть купувати ці термінали й передавати своїм рідним в Україну. Якщо Ілон Маск буде порушувати комунікацію цих людей, то він може ще й наразитися на судові позови», — заявив голова «Аеророзвідки».
Після розповсюдження інформації про можливе відключення Starlink для України, Ілон Маск заявив, що вона неправдива. А у відповідь міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що Україна має альтернативу системі Starlink у разі її відключення. Чутки, США погрожують вимкнути нам Starlink, якщо Україна не підпише угоду по корисних копалинах, поширились 22 лютого з посиланням на джерела, начебто, обізнані з цим питанням.
Product Designer задонатив ЗСУ особистий Starlink. Як він це зробив
Арсеній Фещенко працює на позиції Product Designer платформи по оренді квартир у Києві та Лондоні bird. Нещодавно хлопець задонатив на потреби ЗСУ особистий Starlink. Розповідаємо, як це вдалося зробити.
Британець створив інструмент для злому Starlink з деталями на $25. Чи виведе він термінал з ладу? WIRED
Британський дослідник безпеки Леннерт Воутерс створив modchip — спеціальний інструмент злому, який можна приєднати до антени Starlink. Готові деталі для нього коштують $25.
10 серпня на конференції з безпеки Black Hat у Лас-Вегасі дослідник розкрив подробиці збоїв у терміналах Starlink та розповів про те, як серія апаратних недоліків дозволяє зловмисникам отримати доступ до системи і запустити власний код на пристроях. Про це написав WIRED.
IT — невіддільна складова майже всіх процесів, а у випадку з війною саме технології вирішують, на чиєму боці буде перевага. «Аеророзвідка», яка починала свою діяльність у 2014 році як волонтерська ініціатива, згодом стала військовим підрозділом, а після його розформування переросла в громадську організацію, яка наразі займається безпілотними роботизованими системами та IT-розробленнями.
Руслан Прилипко, член правління ГО «Аеророзвідка» розповів dev.ua про те, як працюють їхні айтівці, на чому вони зосереджені та чого потребують.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі