💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
13 серпня 2024, 16:35
2024-08-13
6 помилок, які роблять кандидати під час створення резюме на robota.ua і work.ua
ІТ-рекрутерка Альона Кащук поділилася головними помилками, які роблять кандидати, використовуючи конструктори для створення резюме на сайтах із пошуку роботи, на кшталт robota.ua і work.ua.
«Стратегія пошуку кандидатів на лінійні вакансії вимагає повного опрацювання бази відомих українських робпорталів. Це не маспідбір, але вимагає трохи часу. Щодня пропрацьовую всю базу кілька разів догори дриґом + „резюме“, які заповнені на 6% (мій улюблений контингент кандидатів, складається враження, ніби людині насправді не потрібна та робота)», — написала Альона Кащук в LinkedIn.
Ці шість помилок у резюме ускладнюють рекрутерам пошук релевантних кандидатів, своєю чергою, шукачі втрачають можливість бути ними поміченими.
1. Резюме-візитівка
Як каже Альона Кащук, стислість — це сестра таланту, але не в цьому випадку. Резюме насамперед має містити досвід роботи.
2. Приховані контакти
Рекрутери зазвичай відразу телефонують кандидату, або контактують через месенджери. Тому приховати контакти — не дуже гарна ідея, якщо шукач роботи хоче, щоб із ним або з нею зв’язався рекрутер.
3. Вказувати неактуальні контакти
Теж трапляється, за словами рекрутерки, коли вказують месенджери, які вже не є актуальними, або український номер телефону, коли кандидат перебуває за кордоном.
4. Не оновлювати резюме
Кандидати не оновлюють резюме за порадою сайту, або самостійно, коли зменшується кількість переглядів. Краще це робити регулярно.
5. Декілька протилежних спеціальностей в тайтлі
«Жоден бізнес не зацікавлений взяти кандидата на позицію бухгалтера, якщо в резюме вказано, що кандидат у пошуку вакансії фронтенд-дева», — зазначає Кащук. Тому не варто писати в тайтлах декілька діаметрально протилежних спеціальностей.
6. Не вказувати неофіційну роботу
Потрібно вказувати, якщо така робота релевантна до вакансії. Якщо в кандидата останнє місце роботи у 2021 році — у рекрутера виникає купа запитань, додає Кащук.
«Тож якщо ви, як кандидат, використовуєте конструктори на робсайтах — вказуйте максимально релевантну інформацію про свій досвід, освіту, навчання, інструменти, сервіси, контакти тощо», — підсумувала Альона Кащук.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
За час війни на ринку стало вдвічі більше вакансій для віддаленої роботи: кому платять більше
За даними порталу Work.ua, за останні чотири роки віддалена робота стала одним із найважливіших трендів ринку праці. Цьому сприяли пандемія та війна. Ось кілька висновків аналітиків Work.ua про зміни, які переживає ринок.