Новий науковий парк буде розташований поблизу Харківського національного університету імені Каразіна і приміщенні, яке наразі ремонтується.
«Наразі простори наукового парку перебувають на стадії оновлення та модернізації, щоб відповідати сучасним вимогам для комфортної роботи та навчання», — пише DOU, посилаючись на повідомлення від представників університету. В процесі беруть участь ІТ-компанії EPAM, NIX Solutions і SoftServe.
Ініціював створення наукового парку Едуард Рубін, співзасновник Харківського ІТ-кластера та власник міжнародної IT-компанії з розробки, постачання та супроводу білінгових систем Telesens IT. Він же стане його директором.
Очолить новий простір Директором наукового парку став Едуард Рубін, власник Telesens IT, співзасновник Харківського ІТ-кластера та ініціатор створення парку.
Також в заяві додали, що перші стартапи та інноваційні проєкти будуть запускатися на базі навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та штучного інтелекту.
Офіційна реєстрація наукового парку Харківського національного університету імені Каразіна відбулась 3 березня.
Повідомляється, що він буде містити коворкінги, лабораторії, офіси для стартапів та зони для заходів та перемовин. У приміщеннях наукового парку зможуть одночасно навчатися й працювати близько 100 осіб.
Насамперед простором зможуть користуватись студенти:
навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та штучного інтелекту (ІТ та штучний інтелект);
фізико-технічного факультету (розробка передових технологій);
факультету біології та біотехнологій (інноваційні біомедичні дослідження);
факультету економіки та підприємництва (стартапи, бізнес-моделі, підприємництво).
«Ми також плануємо розширювати простір та відкривати нові локації на інших факультетах», — зазначили у виші.
Крім того, повідомляється, що парк працюватиме у відкритому форматі і інші студенти, науковці, дослідники, високотехнологічні компанії, стартапи та представники бізнесу з різних факультетів, а також державні та приватні інвестори можуть домовитися про співпрацю, впроваджуючи інноваційні рішення у своїх галузях
У науковому парку вже планують провести кілька заходів найближчими місяцями, зокрема: технологічний хакатон із партнерами, воркшопи та тренінги з експертами ІТ-галузі, запуск програми підтримки стартапів.
Крім того, в університеті шукають партнерів для міжнародної співпраці, а також серед ІТ-компаній і стартапів для оренди офісів, лабораторій, спільних R&D-проєктів та акселераційних програм в рамках наукового парку.
Дизайнер штаб-квартири Apple – для Харкова, японський архітектор – для Ірпеня. Як світові зірки архітектури готові відбудовувати українські міста
Поки Україна б'є російське військо безпосередньо на фронті, в тилу вже думають про те, як виглядатимуть наші міста після перемоги над ворогом. Сьогодні до цього процесу долучаються світові архітектори. Розповідаємо, які це міста, і як саме міжнародна спільнота планує допомагати їхній відбудові.