💳 Потрібна європейська картка з лімітом 50к євро? Встановлюй Trustee Plus 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
28 січня 2025, 12:39
2025-01-28
КАІ планує створити науковий парк і шукає партнерів серед бізнесу. Що особливого в проєкті та що отримають компанії-партнери
У вівторок 28 січня Київський авіаційний інститут (колишній НАУ) презентував концепцію наукового парку, розвиток якого планують найближчим часом. Проєкт планують запустити разом із бізнесами і шукають майбутніх партнерів, які можуть стати співзасновниками парку.
У вівторок 28 січня Київський авіаційний інститут (колишній НАУ) презентував концепцію наукового парку, розвиток якого планують найближчим часом. Проєкт планують запустити разом із бізнесами і шукають майбутніх партнерів, які можуть стати співзасновниками парку.
Науковий парк, ініціатором якого став КАІ, повинен стати структурою, яка за заявою представників університету буде створювати простір для розвитку інновацій на базі закладу вищої освіти разом із бізнесом.
«Ми єдиний університет у форматі державного некомерційного підприємства, що дає нам багато фінансової свободи та багато свободи у форматах взаємодії з вами», — звернулась в. о. президентки Київського авіаційного інституту Ксенія Семенова до представників компаній, запрошених на презентацію проєкту.
Ксенія Семенова, в. о. президентки Київського авіаційного інституту (Фото dev.ua)
Станом на 2024 рік в Україні вже зареєстрований 41 науковий парк, але лише 5 функціонують повноцінно й у заявленому форматі.
Посилаючись на світовий досвід, в КАІ зауважили, що успішний розвиток наукових парків дає внесок в економічний розвиток країни. На підтвердження цього згадали про приклад Великої Британії, де наукові парки щорічно додають до ВВП країни 3 млрд фунтів стерлінгів. Крім того, спікери підкреслили, що світова практика демонструє, що розбудова наукових парків є невіддільним інструментом інновацій.
Від компаній, згідно із тезами, озвученими на презентації, своєю чергою проєкт буде потребувати насамперед фінансування наукового парку. Натомість бізнес отримає доступ розвитку інновацій і доступ до унікальної інфраструктури та обладнання, яку більшість компаній не мають можливості використати. Крім того, студенти в межах наукового парку мають можливість працювати над реальними проєктами. Так бізнес може отримати доступ до цілих наукових команд із певними скілами та навичками.
Також розробники в межах наукового парку будуть мати змогу почати шлях стартапу на базі наукового парку, отримуючи підтримку менторів з одного боку від представників працюючого бізнесу, а з іншого — від досвідчених науковців, які можуть поділитись експертизою та знаннями.
Простір планується організувати на території КАІ. За словами Ксенії Семенової університет для цього має потужності включно з величезною територією майже в центрі міста на 12 корпусів, 12 гуртожитків, єдиний великий кампус та найбільший в Європі навчальний ангар, аеродинамічна труба, а також унікальна інфраструктура для українських університетів.
У КАІ зазначають, що основний ризик, який спіткають всі наукові парки — це часто недостатнє та нерегулярне фінансування. Саме для цього університет звертається до бізнесу, який може стати співзасновником проєкту та підтримати його грошима.
Згідно із заявою, в березні КАІ планує мати зареєстровану юрособу й університет має амбітні плани запустити проєкт не пізніше квітня. Планується, що створення наукового парку на базі КАІ — це буде не лише проєкт на базі одного університету, а початок розбудови великої та потужної екосистеми інновацій.
Очікуваний розмір внесків від всіх учасників КАІ оголошує на рівні 1 млн євро. Кошти підуть на фінансування діяльності наукового парку у перший рік існування проєкту і стане основою для розвитку.
«Після призначення мені писали: „Що Семенова розуміє в технічній сфері?“». Велике інтервʼю з керівницею КАІ (колишній НАУ) про ректорство, гроші, освіту та розвиток в університеті
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.