😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
28 лютого 2025, 15:16
2025-02-28
Українець створив програму «КодДок» з унікальними алгоритмами шифрування для безпечного обміну файлами і вже отримав патент на розробку
Розробник Юрій Шевчук створив програму для безпечної роботи з документами «КодДок», тобто кодування документа. Вона має спеціальний алгоритм шифрування. Свою розробку айтівець вже запатентував в Україні. Зараз триває робота над отриманням патенту у США, де він мешкає вже декілька років.
Розробник Юрій Шевчук створив програму для безпечної роботи з документами «КодДок», тобто кодування документа. Вона має спеціальний алгоритм шифрування. Свою розробку айтівець вже запатентував в Україні. Зараз триває робота над отриманням патенту у США, де він мешкає вже декілька років.
Юрій Шевчук
Я працював на медичних проєктах і в Сполучених Штатах, і в Україні, де побачив, що є певні вимоги до того, яка має бути робота з даними у цій сфері. Вони мають бути найбільш конфіденційними. Тож у мене виникла ідея зробити певний продукт та запатентувати його.
Програма «КодДок» забезпечує високий рівень безпеки документів завдяки кільком ключовим функціям, розповів Юрій Шевчук в інтерв’ю «Еспресо». Над програмою працював понад рік.
Під час створення файлів вона застосовує шифрування за алгоритмом AES-256, що захищає їх від несанкціонованого доступу. Документи зберігаються у власному форматі .kdd, який підтримується лише цією системою й додатково зашифрований 128-бітним алгоритмом.
«Тобто тут присутня власна екосистема, бо обидва користувачі мають мати встановлену цю програму», — зауважує Юрій.
Доступ до файлів можна налаштовувати для використання до 500 користувачів, визначаючи їхні ролі та рівні доступу. Усі зміни фіксуються у журналі подій, що зберігає до 100 000 записів, забезпечуючи контроль за редагуванням і переглядом.
«КодДок» також легко інтегрується з іншими системами документообігу, передаючи дані через захищений протокол TLS 1.3, що мінімізує ризики витоку. Додаткову безпеку гарантує подвійне кодування, яке поєднує алгоритми RSA-2048 та ECC, підвищуючи криптостійкість на 30% у порівнянні зі стандартними рішеннями.
«Навіть, якщо якийсь зловмисник отримає файл, він не зможе його відтворити і побачити, що всередині. Тому що треба дуже багато років роботи суперкомп’ютера, щоб підібрати шифр і відкрити файл. До речі зараз багато розмов про ШІ. Однак навіть штучний інтелект не допоможе в цьому. Адже вони мають фільтри і реагують на слова пов’язані зі зломом», — відзначає Юрій.
Наразі програма розроблена для користування на ПК, а у перспективі — поява і мобільної версії.
«КодДок» — можна використовуватися в будь-якій сфері: від бізнесу, логістики до юриспруденції та медицини, які потребують найвищого рівня захисту даних.
За словами айтівця, програма допомагає знизити ризики кіберзагроз на 80%, забезпечує контрольований доступ і відповідає міжнародним стандартам кібербезпеки ISO/IEC 27001.
Розробник та дизайнерка з Дніпра створили ШІ-застосунок з віртуальним асистентом для вивчення правил дорожнього руху навіть без доступу до інтернету. Як влаштований «ПДР.ai» і хто такий Дорожко
Більше не доведеться розшифровувати нерозбірливий почерк лікарів. Українські розробники створили ШІ-MedTech стартап, що записує медичну інформацію прямо на прийомі. Як працює сервіс Tayra.ai
Російську розробницю можуть видворити з Естонії за ухилення від сплати податків
В Twitter Дмитро Малеєв зібрав хронологію постів російської розробниці, яка переїхала жити до Естонії, працює на американську компанію та платить податки в Грузії, і цим хизується. Ця ситуація стала резонансною серед спільноти соцмереж та навіть дійшла до колишнього президента Естонії, який пообіцяв особисто з цим розібратись. Про це пише DOU.
«На вхід в IT я відвів собі рік». Історія шеф-кухаря, що провалив 30 співбесід, та все ж отримав офер. Тепер він — розробник на енергетичному підприємстві
Киянин Віктор Ярош ― новоспечений айтішник. Хлопцю 26, і останні кілька років перевернули його життя з ніг на голову. Колишній кухар наважився створити власний бізнес із доставки їжі, та пандемія буквально вбила підприємницький запал Віктора. І тоді він вирішив увійти в IT. Хлопець пройшов десятки співбесід, отримав 30 відмов від роботодавців, та зрештою влаштувався програмістом у енергетичну компанію. Ось його історія.
«На одну нашу гармату п'ять ворожих». Розробник, якого в армію записав брат-близнюк, про розподіл у військкоматах, медогляди, забезпечення армії та жорстокі бої під Ізюмом
Full Stack WordPress Developer з чотирирічним досвідом Володимир Камуз 20 років тому пройшов строкову службу в 95-й окремій аеромобільній десантній бригаді. І після 24 лютого 2022 року Володимир знову повернувся туди — у його підпорядкуванні перебувало вісім бійців. Наразі ж він є членом мінометної батареї, де служить як аеророзвідник та коригувальник вогню на Ізюмському напрямку у званні молодшого сержанта. Свою історію з фронту розробник розповів DOU. Переказуємо найцікавіше.
«Працювати програмістом не так уже й легко». Він проміняв роботу на заводі Procter&Gamble на IT і тепер пише ПЗ для Versace і Jimmy Choo
Олександру Підгородецькому 25. І він уже кілька місяців працює на позиції Junior Web Developer у компанії Astound Commerce. Ще пару років тому хлопець і уявити не міг, що колись стане айтішником. Але життя розпорядилося інакше, і лише за пів року Олександр перекваліфікувався в айтішника, залишивши у минулому свою заводську реальність.
dev.ua розповідає історію хлопця, який свідомо став світчером і анітрохи не шкодує про це.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі