Коли проголосують за закон про мобілізацію? Веніславський назвав строки
Чи довго депутати розглядатимуть 4195 поправок до документу?
Чи довго депутати розглядатимуть 4195 поправок до документу?
Чи довго депутати розглядатимуть 4195 поправок до документу?
Комітет із питань нацбезпеки, оборони й розвідки налаштований максимум через два тижні рекомендувати Раді розглянути законопроєкт про мобілізацію в другому читанні.
Про це на брифінгу розповів член Комітету Федір Веніславський. Профільний комітет ще не сформулював свій висновок.
Депутат вважає, щоб остаточно сформулювати свій висновок щодо законопроєкту, профільний комітет витратить до двох тижнів. Після цього проголосують за висновок, що є обов’язковим для розгляду законопроєкту в парламентській залі.
«Я думаю, що є всі шанси для того, щоб цей законопроєкт потрапив уже у фіналізованому вигляді, у зведеній таблиці, порівняльній таблиці до другого читання до кінця цього місяця», — підкреслив Веніславський.
Водночас зауважив, що з урахуванням великої кількості поправок і того, що кожен з нардепів, який їх подавав, під час розгляду законопроєкту в залі може наполягати на тій чи іншій поправці, це також може зайняти певний час.
Тож, на думку народного обранця, керівництво парламенту вже буде узгоджувати з лідерами депутатських фракцій, яку саме процедуру застосовувати для того, щоб не допустити зловживань і затягування з ухваленням цього законопроєкту.
«Але я думаю, що цілий місяць, кінець березня — початок квітня, перша половина квітня — шанси ухвалити цей законопроєкт в залі достатньо великі», — підсумував Веніславський.
Напередодні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що подано 4195 поправок, над якими в комітеті триває робота. Щойно її завершать, законопроєкт буде переданий в юридичне управління, де буде вичитаний і після цього готовий для внесення в сесійну залу.
За словами нардепа від фракції «Голос» Ярослава Железняка, цього тижня Рада скасовувала пленарні засідання та в офлайн режимі займається розглядом поправок до закону про мобілізації в оборонному комітеті.
25 грудня 2023 року на сайті українського парламенту опублікували поточний варіант законопроєкту № 10378 про мобілізацію, у якому пропонується низка змін.
27 грудня ввечері відбулась нарада з представниками Міноборони, на якій обговорювали норми законопроєкту з мобілізації, що суперечать Конституції. Про це розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, вдалося досягти певних домовленостей.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський виступив проти ідеї надати поліційним повноваження роздавати повістки військовозобов’язаним без участі військових згідно із законопроєктом.
2 січня 2024 року заступниця голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук із фракції «Слуга народу» заявила, що в оригінальному вигляді законопроєкт про мобілізацію не буде виноситися на голосування у ВР.
В Асоціації IT Ukraine назвали найбільш критичні ризики для держави та суспільства в разі прийняття оновлених законопроєктів про мобілізацію.
Айтівці прокоментували законопроєкти про зміни в мобілізації.
9 січня 2024 року Антикорупційний комітет Ради визнав, що законопроєкт про мобілізацію містить корупційні ризики.
Станом на ранок 9 січня 2024 року в Раді було зареєстровано п`ять версій законопроєкту про мобілізацію: один від Кабміну й чотири альтернативних від народних депутатів.
10–11 січня депутати обговорювали документ у комітеті та консультувались із військовими. За підсумками консультацій законопроєкті спочатку повернули уряду на доопрацювання, а згодом і зовсім відкликали. Нещодавно ЗМІ повідомляли, що Міноборони подало до Верховної Ради проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби з доопрацюваннями.29 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається на «справедливий» закон про мобілізацію від військового керівництва і назвав «неправильною» ситуацію, коли представники ТЦК розшукують на вулицях «хлопців, які не приходили до військкоматів».
30 січня Кабінет міністрів затвердив новий законопроєкт про мобілізацію і скерував його до Верховної Ради. Ось, що написано у новому варіанті документа, картка якого вже зареєстрована на сайті парламенту.
Європейська Бізнес Асоціація (EBA) повідомила, що проаналізувала урядовий законопроєкт № 10449, яким пропонується удосконалити законодавство щодо мобілізації й заявила, що чимало його норм «викликають питання».5 лютого у Раді зареєстровано три альтернативні законопроєкти про мобілізацію.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що має зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію, які «зайняли аж 9 сторінок».
7 лютого парламент проголосував законопроєкт, поданий урядом, у першому читанні. Тепер депутати мають 14 днів, аби внести правки до другого голосування.
Тим часом ІТ-об’єднання закликають зупинити розгляд законопроєкту про мобілізацію.
Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що ймовірність того, що норми оновленого законопроєкту про мобілізацію не будуть відповідати Конституції «наближена до нуля».
7 лютого стали відомі 7 найбільш дискусійних норм законопроєкту про мобілізацію.