🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
10 грудня 2024, 11:02
2024-12-10
Китай обмежує продаж компонентів для безпілотників у США та Європі. Чи вплине це на Україну?
Загострення торгового конфлікту між Китаєм і США тепер поширюється і на безпілотники, які стали життєво важливою частиною оборони України. Ці обмеження слідують за санкціями проти американських військових підрядників. Очікується, що Пекін посилить заборону на експорт компонентів для безпілотників вже в січні.
Виробники в Китаї нещодавно почали обмежувати продаж до США і Європи ключових компонентів, що використовуються для створення безпілотників, повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні джерела.
Ці кроки є прелюдією до ширших експортних обмежень на компоненти для безпілотників, які Пекін планує запровадити у новому році. За словами одного зі співрозмовників, ці правила можуть мати форму схвалення ліцензій на основі передбачуваного використання компонентів або більш м’яких вимог до китайських компаній повідомляти уряд про свої плани постачання.
Цього місяця торгівельний конфлікт загострився: Вашингтон запровадив нові обмеження на продаж Китаю мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю і додаткового напівпровідникового обладнання. У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим і деяких матеріалів високотехнологічного та військового призначення американським компаніям.
Ці заходи, вжиті за кілька тижнів до повернення Дональда Трампа на посаду президента з жорсткою політикою щодо Китаю, призвели до різкого зростання цін і перекрили торговельні потоки, оскільки виробники шукали альтернативні джерела постачання.
У відповіді Пекіна вперше стверджується, що торговельні обмеження поширюються на китайські товари — або товари з китайськими частинами — які продаються постачальниками в країні та за її межами, що свідчить про спробу відтворити екстериторіальний вплив санкцій США та Європи.
Обмеження для дронів
За словами людей, обмеження на постачання компонентів для безпілотників вплинули як на американські, так і на європейські компанії. За їхніми словами, китайські виробники двигунів, акумуляторів і контролерів польоту обмежили обсяги поставок або взагалі припинили їх.
«Я чую подібні історії кожні два-три дні, — сказав Лоренц Майєр, головний виконавчий директор компанії Auterion, яка розробляє програмне забезпечення для безпілотників, у тому числі й для тих, що розгорнуті в Україні. «Я впевнений, що з часом це переросте в нові обмеження».
У жовтні Китай запровадив санкції проти трьох американських фірм, які здійснюють постачання для американських військових, і десяти високопоставлених чиновників оборонного відомства. 5 грудня Китай додав ще 13 американських компаній до свого санкційного списку з аналогічних причин.
До цієї нової групи входить Shield AI Inc. — стартап, який створює автономні літальні апарати, призначені для роботи без GPS або віддалених пілотів. Компанія активно працює в Україні.
У день запровадження цих санкцій Shield AI оголосила про нове партнерство з Palantir Technologies Inc. з метою виробництва військових літаків. Брендон Ценг, генеральний директор Shield AI, заявив Bloomberg News, що санкції не матимуть значного впливу на його компанію і продемонстрували, що США розробляють «сильне стримування», яке може запобігти великому конфлікту, пов’язаному з Тайванем.
Західні країни намагаються будувати та збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюжки поставок. Але країна залишається центром виробництва дешевого обладнання для дронів. Згідно зі звітом Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай контролює майже 80% ринку комерційних дронів.
Багато виробників безпілотників в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї, яка стала визначальною у війні з росією. У липні Китай оголосив про заборону на експорт безпілотників для військового використання, і Пекін заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін конфлікту.
Міністерство оборони США тим часом внесло в чорний список китайських виробників безпілотників, які, на думку Пентагону, мають зв’язки з китайською армією. Це включає SZ DJI Technology Co. Shenzen, найбільшого у світі виробника споживчих дронів, який подав до суду на Пентагон за додавання його до списку.
Європейські чиновники заявили, що китайські компанії розробляють ударні безпілотники для росії. Китайський чиновник тоді заявив, що країна не постачає зброю для конфлікту в Україні і суворо контролює експорт товарів подвійного призначення.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)