А на днях розробники протестували сьому версію дрону, під час розробки якої враховувалися побажання військових.
Безпілотник називається Made in Ukraine, щоб зайвий раз не доводилося уточнювати, де він був розроблений. У рамках випробування фахівці перевіряли, з якою точністю дрон може скидати протитанкові гранати. Як з’ясувалося, відхилення становить 3 м. За словами творців БПЛА, цього достатньо для знищення танків, але вони однаково хочуть зменшити відхилення до 1 м.
Дрон може скидати на противника снаряди для РПГ і його боєзапас становлять шість гранат, кожна з яких може вбити окупанта. Під час випробувань з боєприпасами-муляжами БПЛА показав точність влучання до трьох метрів при скиданні з висоти 100 метрів — цього достатньо для знищення техніки, як танк, але команда планує збільшити її до одного метра, доопрацювавши конструкцію.
Made in Ukraine не має теплового сліду, що ускладнює завдання удару по ньому. Корпус не містить металу та інших матеріалів, які можуть бути розпізнані ворожими системами протиповітряної оборони та засобами радіоелектронної боротьби. У нього також немає паливного двигуна, який нагрівається і може стати мішенню для ракет, що самонаводяться.
Безпілотний літальний апарат може нести до шести протитанкових ракет. Радіус дії Made in Ukraine складає 20 км. Виробництво БПЛА буде поставлено на конвеєр. За рік планується випустити 2000 дронів.
«Наш літак повністю електричний, він повністю відрізняється від російських аналогів, які можуть виконувати такі ж завдання тим, що не має теплового сліду, і завдання по ньому ударів сильно ускладнене», — розповів один з інженерів.
За його словами, технологія, за якою почали виготовляти літак, тільки-но почала з’являтися у світі. «Можна сказати, що ми одні з перших застосували її для створення серійного професійного продукту», — розповів розробник.
«Настав час трохи невербального спілкування з росіянами». Як комерційні безпілотники по $3000 роблять революцію в бойових діях: історія з окопів Миколаївщини від WSJ
Комерційні безпілотники, які продаються всього за $3000, роблять революцію в бойових діях, пише The Wall Street Journal. dev.ua наводить адаптований переклад статті з позицій поблизу Прибузького на Миколаївщині.
Киянин зібрав суперпотужний повербанк для ТрО та сконструював модульні «акумулятори-LEGO» для ЗСУ. У планах — конкурент Delfast та ELEEK
Киянин Стас Волна до війни займався виробництвом, ремонтом і переобладнанням електротранспорту. У воєнний час його профіль діяльності трохи змінився ― чоловік робить унікальні модульні повербанки для військових, які можна з’єднувати як конструктор і які точно не будуть зайвими й у мирному житті. А нещодавно Станіслав із партнерами розробили суперпотужний непромокальний повербанк для столичної тероборони, аналогів якому в Україні поки що немає.
Винахідник розповів dev.ua про свої винаходи та перспективи їхнього застосування.
Інструктори та SMM-ники. Яких фахівців потребують у школах для «Армії дронів»
В Україні працюють кілька десятків шкіл, які готують операторів БПЛА для «Армії дронів», за ініціативою, яку анонсував міністр Михайло Федоров.
Де навчають пілотів для безпілотників, писали тут.
Ми опитали школи та дізнались, яких фахівців вони зараз шукають, за якими вимогами та куди звертатись кандидатам.