А на днях розробники протестували сьому версію дрону, під час розробки якої враховувалися побажання військових.
Безпілотник називається Made in Ukraine, щоб зайвий раз не доводилося уточнювати, де він був розроблений. У рамках випробування фахівці перевіряли, з якою точністю дрон може скидати протитанкові гранати. Як з’ясувалося, відхилення становить 3 м. За словами творців БПЛА, цього достатньо для знищення танків, але вони однаково хочуть зменшити відхилення до 1 м.
Дрон може скидати на противника снаряди для РПГ і його боєзапас становлять шість гранат, кожна з яких може вбити окупанта. Під час випробувань з боєприпасами-муляжами БПЛА показав точність влучання до трьох метрів при скиданні з висоти 100 метрів — цього достатньо для знищення техніки, як танк, але команда планує збільшити її до одного метра, доопрацювавши конструкцію.
Made in Ukraine не має теплового сліду, що ускладнює завдання удару по ньому. Корпус не містить металу та інших матеріалів, які можуть бути розпізнані ворожими системами протиповітряної оборони та засобами радіоелектронної боротьби. У нього також немає паливного двигуна, який нагрівається і може стати мішенню для ракет, що самонаводяться.
Безпілотний літальний апарат може нести до шести протитанкових ракет. Радіус дії Made in Ukraine складає 20 км. Виробництво БПЛА буде поставлено на конвеєр. За рік планується випустити 2000 дронів.
«Наш літак повністю електричний, він повністю відрізняється від російських аналогів, які можуть виконувати такі ж завдання тим, що не має теплового сліду, і завдання по ньому ударів сильно ускладнене», — розповів один з інженерів.
За його словами, технологія, за якою почали виготовляти літак, тільки-но почала з’являтися у світі. «Можна сказати, що ми одні з перших застосували її для створення серійного професійного продукту», — розповів розробник.
Як стати пілотом для безпілотників «Армії дронів». 14 шкіл дронів України
Голова Мінцифри Михайло Федоров повідомив 10 лютого, що на «Армію дронів» через «Дію» задонатили понад 100 млн грн від майже 160 000 українців.
Школи та навчальні заклади України обʼєднались із метою навчання екіпажів, які керують БПЛА.
Ми зібрали дані про ці навчальні заклади й 13-м в сьогоднішньому списку додаємо Global Drone Academy — центр підготовки пілотів БПЛА, а 14-м — Рівненський Центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected]
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі