«Я курю марихуану, займаюся сексом і смачно їм». Текст-антистрес — 20 порад для боротьби зі стресом від українських айтішників
Реалії сьогодення випробовують на міцність нашу психіку, часто провокуючи неприємні симптоми, захворювання чи реакції. dev.ua розпитав айтішників, як вони борються зі стресом, коли в країні війна, на ринку праці суцільний переворот, в мережі купа ІПСО і дуже важко планувати бодай щось навіть у найближчій перспективі. Можливо, наші читачі знайдуть тут свій рецепт ментального оздоровлення. Хоча відповіді подекуди досить неоднозначні.
Серед півсотні відповідей, які ми отримали, є різні способи боротьби зі стресом. Хтось, наприклад, не намагається його здолати, хтось каже, що стресу не відчуває, комусь достатньо купити новий одяг, покурити, поплакати чи випити коктейль. Ми обрали найцікавіші на наш погляд відповіді, серед яких кожен може відшукати щось корисне (або не дуже корисне, проте дієве) для себе.
Спорт, сім'я, канабіс, меми та фінансова подушка. Що допомагає айтішникам долати стреси та надихатися під час війни
Війна залишила відбиток на житті та психіці кожного українця. Зриви, депресії, апатія, поганий настрій і нав’язливі сумні думки стали супутниками всіх, хто побачив і відчув війну. А вимушені переїзди, розлука з родиною або відокремлена робота на самоті тільки підсилюють цю тенденцію. Розкажіть нам, як ви справляєтесь зі стресами та поганими думками під час війни, які інструменти використовуєте, як відволікаєтеся?
Як поводитися і що робити, коли мій світ навкруги мене рушиться і здається, що майбутнього нема: поради психолога
Коли стикаєшся з жахливим і неочікуванним, першою реакцією є шок. Він триває від пари годин до кількох днів. А потім повертаються базові емоції і можливий вихід у різні стани. Як жити в такій реальності, пояснює практичний психолог вiд MeClee Катерина Панасюк, яка як і тисячі інших українців виїхала з різних міст, тікаючи від війни.
«Я зіштовхнулася із провиною вцілілого — за кожне бажання випити кави я відчувала сором». 4 історії айтішниць, що ходять до психотерапевтів
Психотерапія — запорука заощадження ментального здоров’я для багатьох представників IT-галузі. Хтось йде «лагодити мізки» до фахівця після перевантаження на роботі, хтось працює над інтроверсією, а комусь просто складно даються взаємини в колективі.
dev.ua відновлює цикл матеріалів про Mental Health в IT. Сьогодні — історії чотирьох фахівчинь з Quarks, ELEKS та Parimatch Tech, які, окрім IT, увійшли й у терапевтичну практику.