Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
1 жовтня 2021, 14:19
2021-10-01
65 R&D центрів, 357 навчальних закладів та півсотні інвесторів: Мінцифра оновила дані про технологічну екосистему України
До інформаційної платформи 360 Tech Ecosystem Overview, яку Мінцифра запустила минулого року, додали інформацію про 45 інвесторів, 357 навчальних закладів для айтішників та R&D-центри. Інформація про оновлення з’явилась на сайті комітету цифрової трансформації.
До інформаційної платформи 360 Tech Ecosystem Overview, яку Мінцифра запустила минулого року, додали інформацію про 45 інвесторів, 357 навчальних закладів для айтішників та R&D-центри. Інформація про оновлення з’явилась на сайті комітету цифрової трансформації.
«Одразу на порталі була доступна інформація про майже всі українські компанії та стартапи. Тепер там оновлені розділи з інвесторами, R&D-центрами, навчальними закладами. Незабаром з’являться стартап-акселератори», — сказав віцепрем’єр-міністр міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Інвестори
Керівник проєкту 360 Tech Ecosystem Overview Антон Мельник зазначив, що в новому розділі про інвесторів міститься інформація про компанії, що інвестували як мінімум у два українські стартапи за останніх п’ять років.
У кожного інвестора є відмітка про стадію його розвитку:
Growth stage — стадія зростання та масштабування продажів бізнесу, друга стадія, після Seed Stage, раннього етапу розвитку;
Preseed — у бізнесу перевірений попит, створений MVP — продукт з базовими характеристиками та функціями, та набрана команда;
Seed — бізнес життєздатний, є прогнозна економіка та готовність до зростання;
Series A — це вже активне зростання, коли бізнес стабільний та піддається прогнозуванню;
EARLY VC — венчурний капітал на ранніх стадіях;
LATE VC — венчурний капітал пізньої стадії.
Фото з сайту techecosystem.gov.ua
Спеціалізуються інвестори на Generalist — універсальних, Edtech — освітніх Hardware & IoT — обладнанні та розумних технологіях, Martech & Media — маркетингових технологіях та медіа, Healthtech & Wellness — техніці для лікування та оздоровлення, eSports and Gaming — кіберспорті та іграх, E-commerce & Retail — електронній комерції та рітейлі.
Освіта
У розділі IT Education зібрана найбільша та повна база закладів освіти України, що навчають ІТ-спеціальностей та підприємництва в університетах, коледжах, школах та курсах.
Фото з сайту techecosystem.gov.ua
R&D
R&D-центрів — офшорних центрів досліджень та розробок в ІТ-компаніях, на карту нанесено 65. Вони груповані за кількістю персоналу з посиланнями на сайти, інформацією про країну походження та про офіси в Україні. Серед них Samsung, Bosch, Dell, Huawei, Cisco, Snap Inc., Lyft та інші.
Фото з сайту techecosystem.gov.ua
Наразі на дашборді порталу інформація про 2 357 українських ІТ-компаній, майже 70% з яких продуктові, інші — сервісні, з основним розташуванням офісів у Києві.
Сервісні компанії також позначені у Львові та Харкові.
Майже 20% продуктових компаній націлені на маркетингові технології та медіа, а майже 18% на програмне забезпечення для бізнесу та HR, на наступному місці інновації у фінансовому та страховому ринку, далі практично однакові показники у медичної техніки, розумних технологіях та обладнанні, товарах, кіберспорті та геймінгу, продажів через інтернет та рітейлі й освітніх технологіях, на останньому місці — кібертехнології.
Україна стала частиною програми Digital Europe на 6 млрд евро. Як отримати фінансування на свій проєкт
Україна отримала доступ до фінансування цифрових проєктів у межах програми ЄС «Цифрова Європа» на 6 млрд євро. Про це повідомив сьогодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.