🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Вікторія ГорбікРобота
26 листопада 2024, 08:29
2024-11-26
На фриланс чи роботу в найманні? UI/UX дизайнерка розповіла, який шлях обрали вона й чому
UI/UX Designer Марина Шевченко поділилася своїми міркуваннями про обранні шляху в розвитку. Під дописом фахівчині члени дизайн-спільноти розповідають і про власний досвід.
Ще на початку року, коли я проходила курси з дизайну, я всім одноголосно казала, що ні в якому разі не піду на фриланс, аргументуючи це стабільністю, стрімким розвитком, і просто мені хотілось бути в команді цілеспрямованих людей, у яких можна було б вчитись.
Але реальність виявилась іншою, після закінчення курсів я зрозуміла, що ринок IT занадто перенасичений. Від джунів-дизайнерів вимагають комерційний досвід від року (я взагалі не могла тоді зрозуміти логіки цього), а весь LinkedIn завалений дизайнерами з позначками «open to work» і нікого не цікавить твій супердиплом із курсів.
Тому кілька місяців після закінчення курсів я витратила на:
оформлення якісного портфоліо на Behance,
взяла консультації в senior-дизайнерів,
покращила свої навички,
пройшла кілька мінікурсів та опанувала верстку дизайну без коду,
створила робочий інстаграм, у якому заявила, що створюю сайти під ключ і скинула приклади робіт.
Пройшло всього кілька годин після створення сторінки, як мені написав перший серйозний клієнт. Це була власниця відомого в моєму місті бутика солодощів, якій потрібен був сайт. І далі пішло-поїхало.
Після цього кейсу вже не я шукала клієнтів, а мене, спрацювало сарафанне радіо і я почала рухатись винятково в цьому напрямі — фріланс, створення сайту під ключ.
Не уявляю іншого шляху для себе зараз. Я працюю з дому, сама собі планую графік, але і сама собі маркетолог, таргетолог, Project-менеджер і SMM, бо все виключно роблю сама. І зовсім вже не прагну працювати на когось.
Що думають інші дизайнери
«Я одразу після курсів пішла на фриланс, розуміла ситуацію на ринку й ось ці всі супровідні листи й переоформлення резюме у великих кількостях мене напружували. Наразі зовсім не шкодую, хоча буває по-різному. Але коли одного разу мені на behance прилетіла пропозиція роботи, потім тестове як два лендоси й розуміння, що тобою закрили потребу, найімовірніше, то зрозуміла, що наразі фриланс — це правильний вибір», — погоджується UI/UX Designer Ірина Рудик.
«Згодна щодо ситуації на ринку. Важко знайти першу роботу в компанії без досвіду. Я працюю на фрилансі, перше замовлення отримала через знайомих і потім сарафанне радіо. Але все одно продовжую шукати роботу в компанії, хочу прожити цей досвід і попрацювати в команді», — розповіла про свій досвід UI/UX Designer і Web Designer Ірина Качаліна.
«Абсолютно ідентичну ситуацію зараз маю, як у вас після курсу, і такі самі думки вже виникають про фриланс», — написала Junior UI/UX Designer Анна Дзікідзе.
«Хоч у мене є великий досвід роботи на комерційних проєктах як UI UX дизайнер, я теж задумуюсь про створення сайтів під ключ, просто цікаво спробувати, до того ж подобається працювати з вебдизайном та анімацією», — Middle UX/UI designer Галина Явурек.
«Теж була такої думки: хочу лише В компанію. Проте реальність показала, що починати доведеться з фрилансу. Перший клієнт теж був з інстаграму, потім підтягнулись клієнти з лінкдін. Потім нарешті сталась компанія. І там було не зовсім те, що я собі уявляла. І те, до чого так довго йшла, виявилося не моєю історією. Тому наразі ближчий фриланс, вільний графік і той самий ворк-лайф беленс», — UI/UX designer Олена Коваленко.
В 60% дохід зменшився. Портрет українського IT-фрилансера під час війни
Сервіс Freelancehunt провів літнє опитування серед усіх розробників-фрилансерів на платформі. Загалом в ньому взяло участь 1780 фахівців. Як війна вплинула на їхню роботу, доходи, кількість проєктів і конкуренцію — читайте в нашому матеріалі.