🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
7 січня 2025, 13:32
2025-01-07
За пів року на українському ІТ-ринку стрімко побільшало вакансій на ремоуті та за кордоном
У другому півріччі 2024 року найбільше додалося віддалених вакансій — +2000 або +12% у порівнянні з першим півріччям. Також істотно зросла кількість вакансій за кордоном.
У другому півріччі 2024 року кількість вакансій на jobs.dou.ua зросла на 9%: з 28 790 (у першому півріччі) до 31 309, повідомляє DOU.
Протягом липня-грудня 2024 року стрімко зростала категорія Hardware за кількістю вакансій: +42% або 369 (у першому півріччі було 260). З нетехнічних — Legal (+32% або 400) та HR (+26% або 1315).
Кількісно найбільше зросли категорії QA (+369 вакансій), HR (+272) та аналітиків (+225). Найбільше знизилась кількість вакансій Sales (-93), Artist (-74) та Security (-46).
У другому півріччі категорія miltech-вакансій зросла на 56% — плюс 500 вакансій за пів року.
За пів року стрімко зросли вакансії для фахівців без досвіду — +33%, по 11% додалося у категоріях «понад 5 років досвіду» та «до року».
За останні 6 місяців минулого року найбільше додалося віддалених вакансій — на понад 2 000 більше у порівнянні з першим півріччям.
Найбільше опублікованих віддалених вакансій на jobs.dou.ua було в жовтні — +334% або 3829. У грудні з загальної кількості 4584 вакансій — це 3123 віддалені.
Окрім ремоут, зросла кількість вакансій за кордоном — +26%. Наприклад, у жовтні їх було 653 (або +63%). У грудні було зменшення, на що можливо вплинули свята — 548.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі