Neuralink Маска вживить новій людині в мозок дроти глибше, щоб не повторити проблеми, які сталися з першим пацієнтом
Компанія отримала дозвіл на вживлення чипа другому пацієнту.
Компанія отримала дозвіл на вживлення чипа другому пацієнту.
Компанія отримала дозвіл на вживлення чипа другому пацієнту.
Компанія Neuralink отримала дозвіл на імплантацію свого пристрою другому пацієнту і вирішила виправити помилку, яка спідкала її перше випробування, пише The Wall Street Journal.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило друге випробування, в якому дроти пристрою — 64 нитки, кожна з яких тонша за пасмо людського волосся — будуть імплантовані ще глибше в мозок, щоб запобігти їхньому зміщенню з місця.
Повідомляється, що Neuralink планує провести наступну імплантацію в червні — і загалом планує ще 10 подібних операцій цього року. Нещодавно Ілон Маск заявив, що заявки для пошуку другого учасника відкриті. До 2030 року компанія має намір охопити понад 22 000 пацієнтів.
Нагадаємо, що перший пацієнт, який отримав імплант, Ноланд Арбо, який має параліч 4 кінцівок, спочатку міг керувати комп’ютерним курсором силою думки, спілкуватися та грати в ігри. Але через місяць пристрій вже не був таким ефективним. Це сталося тому, що 85% ниток, які були введені в його моторну кору для передачі сигналів, втягнулися через рух мозку.
Спочатку Neuralink розглядала можливість видалення імплантату, але нитки, що залишилися, врешті-решт стабілізувалися, і компанія внесла зміни до програмного забезпечення. Арбо повідомив, що «став ефективнішим, ніж будь-коли».