Понад 15 ретестів, 20 годин роботи — і це все за $100. Тестувальниця поділилася досвідом першого проєкту на Upwork і які висновки зробила
Senior QA Engineer Інна Двойнікова розповіла про свій перший проєкт на Upwork, що став її найбільшим фейлом.
Senior QA Engineer Інна Двойнікова розповіла про свій перший проєкт на Upwork, що став її найбільшим фейлом.
Senior QA Engineer Інна Двойнікова розповіла про свій перший проєкт на Upwork, що став її найбільшим фейлом.
Задачею Інни було протестувати систему, скласти баг-репорти та зробити 1 ретест за $100. В реальності вийшло понад 15 ретестів, 20 годин роботи — і все ще в межах зазначеної суми.
«Почала тестувати, описала всі баги, відправила. Через день — „зроби ретест“. Ретестнула — все ще актуально, окрім одного. Пишу: лише „баг PHT-13 — пофіксили“. Через 2 дні — знову „ретест“. Ще один баг пофіксили. Думаю, добре, мабуть, довго фіксять», — розповідає Інна в LinkedIn.
Після понад місяця ретестів, тестувальниця вже відверто написала замовнику: «Якщо ваші деви фіксять 1 баг на добу, чому б не писати мені, коли буде готово хоча б 5–10? Щоб не ганяти тестування по колу».
Виявилося, чоловік не хотів переплачувати. У відповідь замовник написав щось на кшталт «це не входило в бюджет», «я думав, це all-inclusive», «ви ж QA, вам не складно» тощо.
Далі Інна почала шукати відповіді в інтернеті, як поводитися у такому випадку. Звернулася до Google, Reddit, YouTube та різні форуми, а там усі радили робити рефаунд, пояснювати ситуацію підтримці зі скрінами, де була домовленість з обсягу тестування.
Тож тестувальниця повернула гроші замовнику, написала в підтримку з описом ситуації, а контракт просто зник із системи.
Інна вважає, що перші проєкти — це не про гроші. Це про досвід, помилки й чіткі межі. Тепер у неї є рамки — один тест / технічне завдання, а далі оплата погодинно.
«Не бійтеся говорити про оплату. Бо поки ви мовчите — вас тестують», — додала Інна.
А ще вона радить не відповідати клієнтам з Індії, якщо це перший офер.