💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікУвійти в ІТ
24 квітня 2023, 10:24
2023-04-24
Українці отримають можливість опанувати професію DevOps-інженера за донат ЗСУ. Як долучитися до потоку
ГО «Демократична Сокира» започаткували проєкт «Навчайся за донат», за допомогою якого будь-який українець може отримати знання з професії DevOps-інженера, задонативши на підтримку ЗСУ. Подробиці про проєкт опублікував «Хмарочос».
Слухачі отримають знання в професії DevOps-engineer, ось основні з заявлених лекцій:
оркестрація хмар контейнерів;
автоматизація розгортання середовищ і застосунків;
автоматизація CI/CD-процесів;
забезпечення безперервності роботи вебзастосунків;
масштабування, кластеризація і «хмаризація» онлайн-сервісів.
Крім того, лектор заявляє, що розкаже та покаже на прикладах, як працювати з Docker, Kubernetes, Helm, GitLab, Ansible, а також додатковими сервісами, які можна розгортати в кластерах Kubernetes (Ingress-NGINX, Certmanager, Prometheus, Grafana, Vault, ProxySQL та інші).
Як буде проходити навчання
Загалом курс передбачає не менше 15 вебінарів у Zoom, які можна переглядати в записі та завантажувати потрібні матеріали.
Лекції здебільшого проходять щосуботи, тривалість кожної — щонайменше 2 години, хоча іноді лекції затягуються і на пʼять годин.
Як долучитися до програми
За кожне заняття слухачі переказують від $30 (а за бажанням — і більше) на рахунок ГО Демократична Сокира, у співпраці з якою розвиваємо ініціативу вже досить тривалий час. Важливо! Для службовців ЗСУ, НГУ та добровольців у лавах ТрО ЗСУ участь у курсі не потребує внесків.
Вже триває набір в групи. Навчання розпочнеться з 20 травня.
Щоб приєднатися, заповніть невеличку анкету з контактними даними для зв’язку за посиланням.
Наприкінці кожного місяця представники фонду діляться звітами, які так само регулярно будуть з’являтися на сторінці у Facebook.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.