Якого пауербанка вистачає на довше: тестуємо на домашньому інтернеті без світла
Те, що в українців є інтернет, який працює навіть коли немає світла — ми вже знаємо. Тепер інше питання: скільки часу він працює, якщо для живлення використовувати звичайний пауербанк? Відповідь на це питання даємо разом з керівником відділу управляння мережами телеком-оператора Vega Ігорем Гриневичем.
Те, що в українців є інтернет, який працює навіть коли немає світла — ми вже знаємо. Тепер інше питання: скільки часу він працює, якщо для живлення використовувати звичайний пауербанк? Відповідь на це питання даємо разом з керівником відділу управляння мережами телеком-оператора Vega Ігорем Гриневичем.
Спочатку пояснимо, від чого безпосередньо залежить тривалість роботи інтернету без електроенергії. По перше — від тривалості резервного живлення на технічному майданчику провайдера, по-друге, від того і скільки часу зможе працювати Wi-Fi роутер без світла у вас вдома.
З першим фактором, все просто: до прикладу, акумулятори на вузлах Gigabit by Vega, які забезпечують доступ до мережі інтернет за технологією GPON працюють 6-16 годин (якщо повністю заряджені), далі включається генератор.
Відповідь на друге питання ми разом отримаємо завдяки тестуванню Wi-Fi роутерів і зарядних пристроїв нижче.
Ми взяли 2 роутери, 1 ONU і 5 УМБ (універсальна мобільна батарея) різних виробників, різної потужності й місткості: від старенького безіменного акумулятора на 4000 mAh до сучасного супер потужного Baseus 65W/30000 mAh.
Забігаючи наперед скажу, що загалом результати тестування були очікуваними: чим більше місткості має будь-яке джерело живлення, тим довше буде працювати пристрій, який живиться від нього. Але це — теорія, а далі — конкретні результати, отримані на практиці.
Тест № 1: двох-діапазонний гігабітний Wi-Fi роутер TP-LINK EC-220 G5. Параметри живлення — 12V і 1А
Пауербенки Baseus 10000 mAh і Xiaomi на 10000 mAh показали середній результат: за годину роботи їхній заряд знизився на 7% і 10%, і вони зможуть живити цей роутер 10 та 14 годин відповідно. Вони підійдуть, якщо світло відключається за графіком на невеликі інтервали і є можливість підзарядки.
Noname бенк на 4000 mAh за годину роботи витратив 75% заряду, що є дуже поганим результатом. На батарею такої місткості не можна покладатися, якщо ви хочете залишатися на зв’язку тривалий час.
Пауербенки на 20 000 і 30 000 mAh були найкращими: один Wi-Fi роутер вони можуть живити від 25 до приблизно 99 годин, оскільки за годину роботи витрачається всього 1–4% заряду!
Тест-драйв № 2: старенький маршрутизатор TP-LINK TL-WR841N, який працює максимум на швидкості 300 Мбіт/с
Цей роутер має скромніші вимоги до живлення — 9V і 0,6А, саме тому він «проживе» майже у 2–2,5 раза довше попереднього.
За годину роботи на акумуляторі 10000 на 10000mAh було витрачено всього 3% заряду, значить від такої УМБ роутер працюватиме понад добу. А якщо взяти більш потужний пауербенк, тоді роутер зможе працювати кілька діб. При підключенні до Baseus 30000 mAh його заряд залишився 100% за годину роботи, тобто витрати склали менше ніж 1% заряду.
Отже, якщо у вас вдома є будь-який старий Wi-Fi роутер його використання під час відключень світла дозволить суттєво зекономити на заряді пауербенку і ви будете на зв’язку значно довше.
Тест-драйв № 3: одночасне підключення роутера і оптичного модему (ONU) до одного джерела живлення
Така схема підключення інтернету GPON зустрічається найчастіше, але водночас вона найвибагливіша, оскільки окрім роутера потрібно ще живити оптичний модем ONU (12V і 0,5А).
Працювати таке підключення може тільки з пауербенками, які мають два або більше USB-виходів, тому в цьому тесті використовувались саме такі УМБ. Результат — ця схема тримається до 14 годин (пауер на 10000mah) та до 33 годин (банка на 30000mah).
Врешті
Висновок, який можна зробити за результатами цього тест-драйву: для надійного зв’язку і можливості роботи інтернету без світла оптимальним варіантом за ціною та тривалістю роботи є пауербенк на 20 000 mAh. Його вистачить для роботи інтернету протягом цілого дня. Як альтернатива, це може бути два пауербенки по 10 000mAh, але в жодному разі не менше. Відповідно, для більш тривалої роботи інтернету потрібно мати більш потужне альтернативне живлення від 20 000mAh і вище.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Для айтішників – хоч зірку з неба. Закарпаття приєднають до румунського інтернету
З початку війни до Закарпаття переїхала велика кількість IT-спеціалістів. Зараз їх в регіоні вже близько 35 000. А було дві. Переселенці повинні були вирішувати на новому місці багато побутових проблем, як, наприклад, знайти житло, робоче місце, стати на облік у військкомат.
Як рф захоплює український інтернет у Херсоні, та хто за цим стоїть: розслідування Wired
росія захоплює український інтернет. В окупованій Україні користувачів російського інтернету піддають потужній цензурі та моніторингу. Як влаштована ця система, розповідає Wired. dev.ua переказує найцікавіше з матеріалу.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі