Наталя ХандусенкоНавколо IT
12 вересня 2023, 18:49
2023-09-12
Жіноча школа дронів «Пілотеси України» запроваджує нову навчальну програму. Хто може податися
У школах дронів навчаються 95% чоловіків. Щоби виправити цю тенденцію, в Україні заснували школу «Пілотеси України», де навчають дівчат керувати дронами. Зараз у школі опановують навички пілотування дронів як військовослужбовиці, так і цивільні студентки.
У школах дронів навчаються 95% чоловіків. Щоби виправити цю тенденцію, в Україні заснували школу «Пілотеси України», де навчають дівчат керувати дронами. Зараз у школі опановують навички пілотування дронів як військовослужбовиці, так і цивільні студентки.
Перших охочих школа «Пілотеси України» почала навчати на початку повномасштабного вторгнення безплатно. У складі групи було приблизно 50 дівчат, які планували долучитися до ЗСУ, але тільки 10% з них це зробили. Тому довелося переглянути підхід до навчання й запровадили систему донатів для тих, хто не збирається вступати до лав ЗСУ після закінчення школи.
«У нас на той момент було понад 200 заявок, тому ми зателефонували, сконтактували з усіма, хто виявив бажання навчатися, поставили запитання: „Яка ваша мета? Яка ваша мотивація?“ І запропонували таке: якщо ви не перебуваєте на службі та не плануєте долучатися до ЗСУ як потенційна аеророзвідниця чи пілотеса ударного дрона, а хочете навчитися працювати з безпілотником „для себе“, то ми пропонуємо вам зробити донат, за який ми будемо безплатно навчати військових (залежно від тривалості навчання сума двотижневого курсу може варіюватися від 9 000 до 12 000 грн)», — розповів співзасновник школи та голова ГО «Білий орел» Валерій Боровик виданню Divoche.media.
Джерело: Divoche.media
Тож, ті ж дівчата, які вже служать або серйозно налаштовані долучитися до Сил оборони чи працювати інструкторами, навчаються у школі «Пілотес» безплатно. Донати від «цивільних студенток» дозволяють покривати поточні витрати на бензин, на дрони, на оплату залучених інструкторів та насамперед — дають школі змогу навчати жінок-військовослужбовиць без оплати. Вікових обмежень для цивільних жінок, каже Валерій, немає, для військових — це межі призовного віку (якщо програма для цивільних передбачає двотижневе навчання два-три рази на тиждень, то для військових — це щоденний інтенсив протягом усього курсу).
За словами Валерія, після першого ж заняття, яке триває кілька годин, їхні студентки вже «літають», тобто можуть пілотувати дрон, і це теж одна з унікальних особливостей програми, яку пропонує школа: максимум практики замість самої сухої теорії (її теж навчають, але паралельно з пілотуванням).
Сьогодні команда «Пілотес України» працює над новою навчальною програмою для військовослужбовиць, яку нещодавно затвердили разом з «Армією дронів».
Це вже доволі серйозна військова підготовка, 45 годин навчання — з розгортанням, маскуванням, із виходом з-під РЕБу (радіоелектронної боротьби), з прикриттям. Охочих навчатися не бракує.
«Ті дівчата, які до нас приходять, — достатньо мотивовані. Я б сказав, що 90% наших учениць, записуючись на наші курси, вже розуміють, чого вони хочуть і чому до нас прийшли, бо дрони — це не просто зброя майбутнього, це зброя теперішнього часу», — говорить Валерій.
Школи «Армії дронів». 18 закладів, де в Україні навчають операторів для БПЛА
Оператори «Армії дронів» активно знищують гармати ворога, а також танки та броньовану техніку. Як зазначив голова Мінціфри Михайло Федоров, за тиждень кількість уражень досігла рекордних показників: 56 гармат, 41 танк та 34 броньовані одиниці.
Для підготовки операторів дронів в Україні організовують школи. До попереднього переліку у 17 закладів, які ми зібрали раніше, додаємо ще один — Тактичний центр «Стелс».
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)