😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
24 лютого 2025, 09:34
2025-02-24
«У нашій професії такі ситуації — реальність». Рекрутерка відмовила кандидатові у співбесіді через чорний список, у який він був занесений її колегами. Що про це думає спільнота: дискусія на 300+ коментарів
Юлія Пащенко, Talent acquisition та Recruitment Expert розповіла, що відмовила кандидату у співбесіді через т, що той був занесений у рекрутерський чорний список. Її зізнання викликало чималий резонанс — понад 300 коментарів під дописом у LinkedIn, де як фахівці з найму, так і потенційні кандидати бурхливо обговорюють цей кейс. Розповідаємо суть історії та ділимося найцікавішими думками айтівців.
Юлія Пащенко, Talent acquisition та Recruitment Expert розповіла, що відмовила кандидату у співбесіді через т, що той був занесений у рекрутерський чорний список. Її зізнання викликало чималий резонанс — понад 300 коментарів під дописом у LinkedIn, де як фахівці з найму, так і потенційні кандидати бурхливо обговорюють цей кейс. Розповідаємо суть історії та ділимося найцікавішими думками айтівців.
«У кожній сфері є свої „HR-комʼюніті“, де ми обмінюємося інсайдами, ділимось корисними контактами, обговорюємо новини та навіть розповідаємо негативні кейси з кандидатами. Це важлива частина нашої роботи, адже ми маємо бути обізнаними і знати, з ким маємо справу. Так от, нещодавно переглядала історії колег, і раптом натрапила на кандидата, з яким я планувала провести співбесіду того самого дня. Перечитала історію, написала колезі, а потім до розмови долучилися інші люди, які вже мали досвід комунікації з цим кандидатом. Після цього рішення було очевидним: я відмовила кандидату, чесно пояснивши ситуацію, щоб все було прозоро», — поділилась Юлія.
Вона вважає, що вчинила вірно, заощадивши час, який могла б витратити на більш достойного кандидата. «У нашій професії такі ситуації — реальність. Кандидати мають право залишати відгуки про компанії на DOU або писати про це в LinkedIn, а рекрутери — ділитися досвідом спілкування з кандидатами. Ми всі будуємо свою репутацію — і як рекрутери, і як кандидати», — пояснила фахівчиня.
Юлія запитала, як до чорних списків кандидатів ставиться спільнота, і викликала сотні реакцій. Ось найцікавіші.
Graphic Designer Наталі Забейда дивується: «А як же „ми не розголошуємо ваші особисті дані“ і все таке?..».
Level Designer Ольга Барвінок додає: «Я вже мовчу про то, що якщо рекрутеру не сподобалась просто людина/не зійшлися/мали конфлікт/вписати інший людський фактор, то ці вахтьори не дадуть знайти роботи, якщо їм так захочеться і той рекрутер кудись людину внесе».
«Додайте і мене в той чорний список, будь ласка. Дякую», — попросив Богдан Гончарук Lead Flutter Developer.
Рекрутерка Вікторія Міркевич дивується: «Мдаа. Жах що є такі колеги на ринку праці…».
А Артем Пелевін, Android Developer, вважає чорні списки корисними. «Інструмент хороший, але не забувайте про два фактори: інші рекрутери можуть брехати і просто захотіти нашкодити людині, інші рекрутери можуть брехати і просто хотіти захантити людину, або втримати в своїй компанії, і теж набрехати про неї. Я вже не кажу про те, що в когось могло не бути настрою і вони один одному нахамили, але у рекрутерки є ще інструмент, як комусь зіпсувати життя спробувати», — зазначив він.
«Я напевно когось розчарую, але немає якогось єдиного страшного чорного списку кандидатів, куди ходять всі рекрутери для перевірки кандидата і залишають відгуки про те, що він не прийшов на інтерв’ю, матюкнувся, чи запізнився. Ні я, ні мої колеги/друзі, які в рекрутингу вже 5+ років про такі не знають. Автор зустрів цей відгук в якійсь рекрутерській групі, де скоріше за все, сидить незначний відсоток рекрутерів, з яких більша частина навіть не звернуть увагу на цей відгук. Але варто зауважити, що публікація суб'єктивних/спірних відгуків в групах про кандидатів/рекрутерів/керівників, може викликати шквал негативу в сторону самого автора і нашкодити його репутації. Тому зазвичай такі відгуки залишають вже в максимально трешових ситуаціях: шахрайсто, обман, максимально неадекватна поведінка. Загалом, максимум, що може зробити середньостатистичний рекрутер, — це залишити комент у внутрішній системі своєї компанії щодо кандидата. І цей комент будуть бачити виключно рекрутери цієї компанії і далі компанії це не піде. Бо робиться це лише для того, щоб попередити повторну комунікацію з кандидатом, якщо він веде себе явно не ок (хамство, погрози, шахрайство тощо)», — пояснює рекрутерка Юлія І,
«Бережіть свій час і рекрутерів, молю!». Рекрутерка розповіла, що отримала від кандидата-розробника резюме на 39 сторінок. IT-фахівці стверджують, що це добротне CV та жартують
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі