😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
10 березня 2025, 09:01
2025-03-10
UPD. Айтівець отримав відмову на четвертому етапі співбесіди до EPAM. Він переконаний, що його не найняли через відмову спілкуватися російською. Що кажуть в компанії
Automation Quality Assurance Engineer Дмитро Яременко, який проходив відбір на вакансії в EPAM, отримав відмову. На думку фахівця, причиною стало мовне питання. Розповідаємо деталі.
Automation Quality Assurance Engineer Дмитро Яременко, який проходив відбір на вакансії в EPAM, отримав відмову. На думку фахівця, причиною стало мовне питання. Розповідаємо деталі.
(Новину доповнено коментарем EPAM).
«Ніколи не писав пости, але ця ситуація має бути висвітлена. Проходив нещодавно співбесіди в компанію EPAM. Загалом було чотири співбесіди, які, я так розумію, що проходив успішно. І прийшов час до останньої, спілкування з менеджером на проєкті», — розповів фахівець, уточнивши, що планував працювати в українській команді EPAM.
За словами айтівця, менеджер запропонував спілкуватись російською чи англійською мовами. «Я обрав англійську і досить обширно відповідав на всі його питання. В кінці він мені повідомив, що на проєкті є російськомовні люди з білорусі, Грузії, і вони спілкуються російською. На що я запитав, чи мені потрібно говорити російською, адже я добре володію англійською, і, як я розумію, англійська наразі основна мова спілкування в ІТ. Він відповів розмито, що є спільна мета тощо», — поділився Дмитро.
Згодом рекрутерка повідомила айтівцеві, що вакансію закрили.
«Отже, я отримав відмову через відмову спілкуватись російською. Тому підсумовуючи вище сказане, хочу сказати, що я пишаюсь тим, що я Українець! Слава Україні! Слава ЗСУ! Тримаємо стрій!», — написав інженер.
UPD (10 березня, 9:00). В EPAM прокоментували ситуацію так: «Після кількох етапів інтерв’ю ми закрили вакансію, обравши внутрішнього кандидата, який міг розпочати роботу якнайшвидше без періоду повідомлення про звільнення. Хочемо наголосити, що причиною такого рішення жодним чином не було питання мови спілкування, адже саме англійська мова є офіційною робочою мовою в нашій компанії».
«Если для вас русский язык проблема, на этом можем завершить». PM розповіла, як рекрутерка зі Львова навмисно вела переписку російською і відмовилася спілкуватися українською
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не Патроном єдиним. Айтішник з EPAM шиє військову амуніцію для собак: історія диво-стартапу для чотирилапих захисників України
Максим Лісович, Interior Designer в ЕРАМ Україна, поза роботою допомагає амуніцією українським військовим… собакам. Так, службові пси носять унікальні жилетки та нашийники, мають спеціальні аптечки та турнікети. Чотирилапі в такому «одязі» більш захищені та впізнавані.
За словами Максима, тільки на заході країни нас захищають сотні військових собак. Айтівець допомагає військовим кінологам нести цю службу гідно, забезпечуючи відповідною амуніцією, спеціальними аптечками та турнікетами. Нещодавно він провів три дні поспіль, власноруч відшиваючи нашийники та повідці. А ще два роки тому шити він не вмів узагалі. Ось історія диво-стартапу.
Австралійське задзеркалля. Історія Delivery Director EPAM, який через війну релокувався із сім'єю до Австралії: як адаптуватися та вижити за океаном?
Григорій Клімов — директор з делівері і керівник великої Platform Engineering-практики в EPAM. Понад 10 років він будував свою кар’єру в українському офісі, але війна змусила його з родиною кардинально змінити життя. В березні Григорій з дружиною і трьома дітьми поїхали з рідного Харкова, деякий час провели в ЄС, а згодом — вирушили до Австралії. «Я мріяв жити в цій країні, коли піду на пенсію. Але війна підштовхнула до того, щоб прийняти рішення значно швидше», — каже Григорій.
Ось його історія.
Очільник EPAM Ukraine: «Було б класно мати якісь прозорі, відкриті механізми виїзду за кордон для обмеженої кількості людей»
Керівник EPAM Ukraine Степан Мітіш, який до призначення відповідав за київський та вінницький офіси компанії, дав велике інтерв’ю AIN. В компанії він працює вже 16 років, тобто знає про український IT-аутсорс багато, якщо не все.
dev.ua обрав найцікавіше з розмови.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі